В Україні вирішили відновити щорічні гранти для молодих вчених та докторів наук

Джерело: Міністерство освіти і науки України

Сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив проєкт указу президента України “Про внесення змін до деяких указів президента України щодо щорічних грантів президента України молодим ученим та докторам наук”.

Мета указу – забезпечити активну участь молодих учених у науковій та науково-технічній діяльності.

Серед ключових змін:

  • урядом пропонується відновлення надання 77 щорічних грантів президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених та 20 щорічних грантів президента України для здійснення наукових досліджень докторами наук, запроваджених у 2003 та 2009 роках відповідними указами президента України. Відтепер буде відновлено: починаючи з 2025 року — конкурсні відбори, а з 2026 року — надання грантів президента України для молодих учених та грантів президента України докторам наук для проведення наукових досліджень за результатами таких конкурсів;
  • Національний фонд досліджень забезпечуватиме (і) проведення конкурсів наукових проєктів на отримання грантів за правилами, встановленими цим фондом, та (її) їхню реалізацію за договорами, укладеними з цим фондом. Раніше конкурси наукових проєктів проводилися Державним фондом фундаментальних досліджень.

Крім цього, внесені зміни стосуються:

  • Указу президента України від 9 квітня 2002 року No 315 “Про додаткові заходи щодо підтримки молодих учених”;
  • Указу президента України від 16 травня 2008 року No 444 “Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку наукової сфери”;
  • Положення про порядок надання грантів президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених, затвердженого Указом президента України від 24 грудня 2002 року No 1210/2002;
  • Положення про щорічні гранти президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень, затвердженого указом президента України від 17 червня 2009 року No 446/2009.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.