В Україні зафіксували рекорд з наймасовішого читання поеми «Катерина» Тараса Шевченка

Джерело: Мінкульт

11 березня у Міністерстві культури та інформаційної політики відбулася церемонія фіксації рекорду України щодо наймасовішого читання поеми “Катерина” Тараса Шевченка, українцями та іноземцями, з нагоди 210-річчя народження Кобзаря в межах ініціативи “Шевченко єднає”.

Рекорд засвідчив 210 учасників із 22 країн світу, які декламували рядки з твору Тараса Шевченка.

Флешмоб об’єднав людей різного віку, статі й посад з усіх областей України та з 22 країн світу. Дипломи із засвідченням рекорду отримають всі учасники, які читали поему.

Фото: Мінкульт

“Ми тішимося з того, що реалізували цей масштабний проєкт: було дійсно непросто об’єднати 210 людей з усього світу. Але ми це зробили. Будь-яка справа, що робиться натхненно, сама собою є унікальною. А від унікальності до рекордності – лише крок”, – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Нагадаємо, до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка МКІП ініціювало акцію із читання поеми “Катерина”, за якою спостерігали представники Книги світових рекордів.

Зокрема, до декламування поеми долучилися т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, заступники міністра Тарас Шевченко та Анастасія Бондар, міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович та заступниця міністра Уляна Токарєва, державна секретарка МВС України Інна Ящук, державний секретар Кабінету міністрів України Олександр Ярема, рятувальники ДСНС України, військові ЗСУ, Національної гвардії України, прикордонники Львівського та Донецького загонів ДПСУ, представники Державного агентства розвитку туризму, Торгово-промислової палати,  Національного музею історії України у Другій світовій війні, Музею історії міста Києва, Національного музею народної архітектури та побуту України, Національного заповідника “Києво-Печерська Лавра”, Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка, Національного академічного театру імені Лесі Українки, Сумського національного академічного театру імені Михайла Щепкіна, Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка, Державного податкового університету, ГО “Інститут культури України”, ППОС НЛТУ України, компанії Київстар, Українсько-Швейцарської фундації “VIDNOVA”, Business Woman Club, Всеукраїнського руху “Єдині” та інші.

Також поему читали народні депутати Галина Янченко, Олександр Бакумов та Святослав Юраш, дипломати, актори, представники та представниці громадської сфери, культури та шоубізнесу, зокрема Дарія Коломієць, Аміль Насіров, Раміль Насіров, Євген Нищук, Олександр Кобзар, Віра Кобзар, Олександр Ярема, Юрій Савчук, Максим Остапенко, Діана Попова, Оксана Повякель, Неля Куковальська, Олександра Матвійчук, представники та представниці бізнесу, української діаспори, очільники навчальних закладів, студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого, волонтери та школярі.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.