В Україні запровадять премію за внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови
Джерело: Мінреінтеграції
В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.
Уряд ухвалив постанову “Про премію Кабінету міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови”. Нею передбачено, що кожного року буде присуджуватися до 20 премій у розмірі 50 тисяч гривень кожна.
Проєкт акта був напрацьований за результатами засідань Національної комісії з питань кримськотатарської мови.
Документ розробила Державна служба з етнополітики та свободи совісті у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, яка була схвалена урядом 23 лютого 2022 року.
Премію та відзнаку надаватимуть тим, хто сприятиме розвитку і популяризації кримськотатарської мови.
- Інститут релігії та суспільства Українського католицького університету у Львові анонсував курс із вивчення кримськотатарської мови.
- Географічним назвам у тимчасово окупованому Криму буде повернуто історичні найменування кримськотатарською мовою – наразі триває підготовка цього рішення.
- Кавову традицію кримських татар додали до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
23 січня – у найбільшій в Україні галереї українського сучасного мистецтва Art Ukraine Gallery – легендарний український художник Анатолій Криволап та україно-американська мисткиня Марина Мазепа, яка відома своєю унікальною ф’южн творчістю, що поєднує акторське мистецтво, перформанс та мистецтво, зустрічаються в перформансі SOUL // «Душа».
Мультфільм “Ваяна 2” від Disney Animation, який був випущений у кінопрокат наприкінці минулого року, перевищив позначку касових зборів в мільярд доларів США.
Заступниця міністра закордонних справ Ізраїлю Шаррен Хаскель під час зустрічі з послом України в Ізраїлі Євгеном Корнійчуком запропонувала передати Україні російське озброєння, захоплене ЦАХАЛом.
СБУ викрила засновників київської компанії, котра постачали Нацгвардії 30 тисяч бракованих комплектів військової форми на 28,7 млн грн. Форма не відповідала технічним умовам і становила загрозу для військових.
Сирія розірвала інвестиційну угоду з російською компанією, що управляла портом Тартус.