В Україні запровадять премію за внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови

Джерело: Мінреінтеграції

В Україні запровадять премію за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови.

Уряд ухвалив постанову “Про премію Кабінету міністрів України за особливий внесок у забезпечення розвитку кримськотатарської мови”. Нею передбачено, що кожного року буде присуджуватися до 20 премій у розмірі 50 тисяч гривень кожна.

Проєкт акта був напрацьований за результатами засідань Національної комісії з питань кримськотатарської мови.

Документ розробила Державна служба з етнополітики та свободи совісті у межах реалізації Стратегії розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки, яка була схвалена урядом 23 лютого 2022 року.

Премію та відзнаку надаватимуть тим, хто сприятиме розвитку і популяризації кримськотатарської мови.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

У неділю, 19 травня, гелікоптер, на борту якого перебував президент Ірану Ібрагім Раїсі, зазнав аварії. Невдовзі стало відомо, що внаслідок авіакатастрофи загинули всі пасажири. Світові лідери висловив свої співчуття у зв’язку із загибеллю Раїсі.

Цього тижня українці можуть насолоджуватися теплою погодою. Очікується підвищення температур до +20…+27 градусів, але в деяких регіонах разом зі спекою прийдуть і опади.

П’ять років тому, 20 травня 2019-го, Володимир Зеленський офіційно став президентом України.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.