В Україні запустили пілотний проєкт із запровадження електронного архіву

Джерело: Міністерство юстиції України

В Україні реалізували пілотний проєкт щодо запровадження електронного архіву та створення належних умов для постійного зберігання електронних документів Національного архівного фонду і державних електронних інформаційних ресурсів.

Йдеться про створення спеціалізованого модуля “Архів” апарату Міністерства юстиції України та модернізацію системи “Електронні архівні системи (ЕЛАРСИС)”.

Відтак усього за кілька кліків можна буде знайти необхідні архівні відомості, а не переривати стоси паперових документів.

Лише Мін’юст до державного архіву щорічно передає 1 200 справ паперових документів, що орієнтовно складає 240 тисяч аркушів формату А4.

Крім того, для документів постійного та тривалого (понад 10 років) строку зберігання, створених в електронній формі, виготовляються ще й засвідчені паперові копії таких документів. Вони теж підлягають передаванню до державного архіву разом з оригіналами електронних документів.

Очільник Державної архівної служби України Анатолій Хромов пояснив, що реалізація пілотного проєкту “е-Архів” дасть змогу здійснювати роботу з архівування електронних документів в органах влади та створить належні умови для постійного зберігання і використання електронних документів  Національного архівного фонду та державних інформаційних електронних ресурсів.

Тестування модуля такого е-архіву вже проведено в системі електронного документообігу “АСКОД”, а саме: сформовано та передано окремі пакети електронних документів, створених в Міністерстві юстиції, на архівне зберігання до архіву Мін’юсту та до Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву.

У відомстві наголосили, що надалі проєкт буде масштабовано на всі органи влади, а згодом – і на інші організації.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.