В Україні запустили проєкт «Мед Мінних Полів», спрямований на розмінування територій

Джерело: МЗС України
Міністерство закордонних справ України у кооперації з агропромисловою компанією Kernel запустило проєкт, метою якого є залучення до розмінування територій України ще більшої кількості міжнародних партнерів та донорів.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel.
Ідея проєкту – щоб уникнути контакту з мінами, дрони засівають заміноване сільськогосподарське поле спеціальною сумішшю медоносних трав. Після цього нектар збирають бджоли, яким також не страшні міни.
Відтак, зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі та в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам та публічним особам у всьому світі.
“Цей проєкт дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів”, – заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Зокрема, для проєкту розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.

Скріншот
Цього року автори проєкту провели необхідні консультації з агрономами і підготовчі роботи з дронами, а також здійснили тестовий засів поля. Також запущено сайт для попереднього замовлення меду. А вже навесні 2024 року проєкт стартує на повну потужність.
Довідково. До проєкту долучились: Міністерство закордонних справ України та найпотужніша агропромислова компанія України Kernel. Консультують та допомагають: Dronarium Україна та Спілка пасічників України.
Україна – одна з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про 30% території, понад 174 000 кв км, що включає як приватні території, так і критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля. Світова спільнота досі прораховує, скільки років та мільярдів доларів необхідно витратити, щоб розмінувати ці території. А допоки це не відбудеться, тисячі гектарів землі є небезпечними для людей та непридатними для сільського господарства.
Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га – на звільнених.
- Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.
- 29 вересня Федеральна рада Швейцарії схвалила пакет допомоги в розмірі 100 мільйонів швейцарських франків (приблизно $110 мільйонів) для розмінування України.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна планує запустити ринок послуг із гуманітарного розмінування через Prozorro.
У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.