Програма розвитку ООН надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування

Джерело: Міністерство економіки України

Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.

За підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) уряд України розширює та прискорює роботу з протимінної діяльності, посилює підтримку малого та середнього бізнесу, реалізує проєкти з відновлення України та інших пріоритетних напрямів.

Про ці та інші аспекти співпраці з ПРООН йшлося під час зустрічі міністерки економіки України Юлії Свириденко з представниками Програми розвитку ООН.

Під час зустрічі сторони обговорили програми підтримки малого та середнього бізнесу, в тому числі ветеранського бізнесу, налагодження роботи індустріальних парків.

Зокрема уряд планує розробити стратегію з розвитку індустріальних парків, та створення сприятливого бізнес-клімату за рахунок страхування воєнних ризиків.

Помічниця генерального секретаря ООН Івана Живкович відзначила, що ПРООН продовжує докладати зусиль зі зміцнення українського бізнесу.

Зараз організація розробляє програму підтримки щодо активізації приватного сектору. Крім того, ПРООН планує надалі приділити увагу розвитку індустріальних парків в Україні та надалі сприяти створенню ринку страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і українських підприємців.

Окремо очільниця Мінекономіки наголосила на проблемі безробіття в Україні. Уряд впровадив низку програм для стимулювання самозайнятості, в тому числі серед ветеранів, також працює механізм, за яким у відділеннях Державного центра зайнятості можна отримати ваучери для безоплатного навчання та перенавчання за широким колом спеціальностей.

Своєю чергою, Івана Живкович зазначила, що ПРООН впроваджує низку програм з підвищення кваліфікації та навчання і це перспективна галузь для співпраці з українським урядом.

“Ми сподіваємось, що ПРООН візьме участь у роботі Центру гуманітарного розмінування, зокрема щодо посилення координації між донорами та українським ринком у сфері гуманітарного розмінування. Це має бути «єдине вікно» для роботи з поточними потребами у протимінній діяльності, національними та іноземними операторами, державними інституціями тощо”, – зазначила Юлія Свириденко.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.

У Генштабі поінформували про оперативну інформацію станом на 22.00 20 травня щодо російського вторгнення. Протягом доби противник завдав по території України три ракетні удари (із застосуванням трьох ракет), 35 авіаударів (зокрема із застосуванням 48 КАБів) та 367 ударів дронами-камікадзе. Здійснив майже 2800 обстрілів по позиціях наших військ і населених пунктах із використанням різних типів озброєння.