Програма розвитку ООН надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування

Джерело: Міністерство економіки України

Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.

За підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) уряд України розширює та прискорює роботу з протимінної діяльності, посилює підтримку малого та середнього бізнесу, реалізує проєкти з відновлення України та інших пріоритетних напрямів.

Про ці та інші аспекти співпраці з ПРООН йшлося під час зустрічі міністерки економіки України Юлії Свириденко з представниками Програми розвитку ООН.

Під час зустрічі сторони обговорили програми підтримки малого та середнього бізнесу, в тому числі ветеранського бізнесу, налагодження роботи індустріальних парків.

Зокрема уряд планує розробити стратегію з розвитку індустріальних парків, та створення сприятливого бізнес-клімату за рахунок страхування воєнних ризиків.

Помічниця генерального секретаря ООН Івана Живкович відзначила, що ПРООН продовжує докладати зусиль зі зміцнення українського бізнесу.

Зараз організація розробляє програму підтримки щодо активізації приватного сектору. Крім того, ПРООН планує надалі приділити увагу розвитку індустріальних парків в Україні та надалі сприяти створенню ринку страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і українських підприємців.

Окремо очільниця Мінекономіки наголосила на проблемі безробіття в Україні. Уряд впровадив низку програм для стимулювання самозайнятості, в тому числі серед ветеранів, також працює механізм, за яким у відділеннях Державного центра зайнятості можна отримати ваучери для безоплатного навчання та перенавчання за широким колом спеціальностей.

Своєю чергою, Івана Живкович зазначила, що ПРООН впроваджує низку програм з підвищення кваліфікації та навчання і це перспективна галузь для співпраці з українським урядом.

“Ми сподіваємось, що ПРООН візьме участь у роботі Центру гуманітарного розмінування, зокрема щодо посилення координації між донорами та українським ринком у сфері гуманітарного розмінування. Це має бути «єдине вікно» для роботи з поточними потребами у протимінній діяльності, національними та іноземними операторами, державними інституціями тощо”, – зазначила Юлія Свириденко.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.