Програма розвитку ООН надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування

Джерело: Міністерство економіки України

Програма розвитку ООН і надалі підтримуватиме Україну у сфері гуманітарного розмінування та ключових галузях економіки.

За підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) уряд України розширює та прискорює роботу з протимінної діяльності, посилює підтримку малого та середнього бізнесу, реалізує проєкти з відновлення України та інших пріоритетних напрямів.

Про ці та інші аспекти співпраці з ПРООН йшлося під час зустрічі міністерки економіки України Юлії Свириденко з представниками Програми розвитку ООН.

Під час зустрічі сторони обговорили програми підтримки малого та середнього бізнесу, в тому числі ветеранського бізнесу, налагодження роботи індустріальних парків.

Зокрема уряд планує розробити стратегію з розвитку індустріальних парків, та створення сприятливого бізнес-клімату за рахунок страхування воєнних ризиків.

Помічниця генерального секретаря ООН Івана Живкович відзначила, що ПРООН продовжує докладати зусиль зі зміцнення українського бізнесу.

Зараз організація розробляє програму підтримки щодо активізації приватного сектору. Крім того, ПРООН планує надалі приділити увагу розвитку індустріальних парків в Україні та надалі сприяти створенню ринку страхування воєнних ризиків як для іноземних, так і українських підприємців.

Окремо очільниця Мінекономіки наголосила на проблемі безробіття в Україні. Уряд впровадив низку програм для стимулювання самозайнятості, в тому числі серед ветеранів, також працює механізм, за яким у відділеннях Державного центра зайнятості можна отримати ваучери для безоплатного навчання та перенавчання за широким колом спеціальностей.

Своєю чергою, Івана Живкович зазначила, що ПРООН впроваджує низку програм з підвищення кваліфікації та навчання і це перспективна галузь для співпраці з українським урядом.

“Ми сподіваємось, що ПРООН візьме участь у роботі Центру гуманітарного розмінування, зокрема щодо посилення координації між донорами та українським ринком у сфері гуманітарного розмінування. Це має бути «єдине вікно» для роботи з поточними потребами у протимінній діяльності, національними та іноземними операторами, державними інституціями тощо”, – зазначила Юлія Свириденко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.