В українській енергокомпанії викрили агента РФ, який наводив дрони, щоб знеструмити Київ

Джерело: СБУ

Служба безпеки України викрила “крота” ФСБ РФ в одній із провідних енергокомпаній України (її назви не вказують). ІТ-фахівець підприємства наводив російські атаки на критичну інфраструктуру Київщини.

За даними розслідування, агент мав “злити” окупантам координати підземних центрів резервного копіювання інформаційних баз своєї компанії. Це технологічні сховища спеціалізованих даних, які забезпечують безперебійне функціонування енергосистеми України.

Також ворог сподівався отримати геолокації газотурбінних генераторів, які встановили для альтернативного енергозабезпечення киян у разі пошкодження електропідстанцій.

Агент отримував завдання від окупантів через свого родича, який раніше очолював в Україні одну із заборонених прокремлівських партій, а зараз співпрацює з російською спецслужбою на лівобережжі Херсонщини.

Ще у вересні 2022 року цей родич отримав від слідчих Служби безпеки заочну підозру за державну зраду.

Посадовцю енергетичної компанії оголосили підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зловмисник під вартою, йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

  • В Одесі затримано агентку ФСБ РФ. Жінка коригувала ворожі удари по регіону та вербувала військовослужбовців.
  • Служба безпеки затримала ще одну російську агентку на Харківщині. На замовлення ворога фігурантка шпигувала за позиціями Сил оборони України на одному з найважливіших напрямків фронту – Ізюмському.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.