В українських чартах знову лідирує російська музика

Джерело: Букви

Попри повномасштабне вторгнення РФ, що триває, та щодня приносить руйнування на українську територію, громадяни України заслуховуються російською музикою, що є частиною культури країни-агресорки.

Вже не вперше рейтинги музичних чартів очолюють треки російських виконавців. Водночас варто зауважити, що вподобання української музики все ж зростає у суспільстві.

Втім, зокрема у рейтингах Spotify на другій сходинці розмістився трек росіянина Кирила Курсєдова, тоді як на третьому місці — репер Алішер Валєєв, відомий як Morgenshtern.

На YouTube ситуація не надто відрізняється, щобільше, Morgenshtern тут посідає вже перше місце. За ним розмістилися українські виконавці, та вже четверта сходинка — за росіянином репером Oxxxymiron.

Водночас у додатку Apple Music російські музиканти не потрапили на перші позиції рейтингу, тут переважають нині україномовні треки, одначе, 21 місце посідає трек російського репера By Индия та музиканта з Казахстану The Limba.

Збільшення кількості авдиторії російських виконавців призводить до збільшення їхніх статків, що своєю чергою, збільшує податок до бюджету РФ. Водночас кошти з російського бюджету скеровують на оснащення армії РФ: ворожий уряд закуповує зброю, амуніцію та військову техніку, аби продовжувати повномасштабну війну проти України, в якій щодня українські воїни стримують спроби росіян окупувати території, вчинити геноцид та стерти ідентичність української нації.

Нагадаємо, що у квітні 2022 року вперше за всю історію незалежності перші рядки українських чартів займали не лише українські виконавці, а й україномовні треки.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав Deezer, Apple, Youtube Music та Spotify заблокувати всіх російських виконавців.

Глава відомства пояснив, що російський шоу-бізнес продовжує заробляти мільярди на основних музичних стрімінгових платформах.

Так звані артисти держави-агресора відкрито схвалюють війну і щодня фінансують російську армію. Хтось просто виплачує податки до бюджету РФ, хтось відкрито донатить. Усе це конвертується в ракети, які летять на українські міста та вбивають мирних людей, — пояснив він.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.