В Україну доставили 108 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи

Джерело: МОЗ України

В Україну доставили 108 тисяч доз вакцини проти кору, паротиту і краснухи (КПК) для проведення безоплатних щеплень для дітей.

Вакцина проти кору, паротиту та краснухи використовується для проведення безоплатних щеплень за віком згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. Кожна дитина має отримати дві дози вакцини КПК — у 12 місяців та в 6 років.

Щеплення — безоплатні та дозволяють сформувати специфічний імунітет проти кору, паротиту та краснухи або в разі хвороби перенести її легше та уникнути таких ускладнень, як пневмонія, отит (вушна інфекція), енцефаліт (запалення мозку), паненцефаліт (захворювання головного мозку). Ліків проти кору не існує, тому вакцинація — єдиний засіб захисту проти захворювання у світі.

“Щеплення захищає не тільки вакциновану дитину, а й дітей, які через медичні протипоказання не мають їх. Школа, організовані колективи, в яких навчаються діти чи відвідують, має бути безпечним для всіх. Тому в разі якщо рекомендовані щеплення пропущені, наприклад, через переїзд до іншого міста, батькам варто звернутися до пункту щеплення чи сімейного лікаря і надолужити їх. Це питання індивідуального захисту для кожної дитини від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією”, — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Кір — небезпечна інфекційна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей та дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. 108 тисяч доз комбінованої вакцини КПК бельгійського виробництва на підтримку Національної програми з імунізації в Україну доставив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки уряду Японії та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця поставка вакцин забезпечить по одній дозі вакцини для кожної зі 100 000 дітей.

У 2023 році в Україні було зареєстровано 55 випадків захворювання на кір у 13 регіонах, серед хворих — 31 дитина. Торік охоплення щепленнями проти кору в Україні серед дітей віком до одного року становило 92,4%.

Для запобігання спалахів хвороби та в умовах війни додатковим фактором ризику поширення кору є скупчення людей, зокрема, в укриттях під час повітряних тривог, тож своєчасна імунізація дітей і дорослих проти кору та інших хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцинації, важлива.

На рівні країни влітку 2023 була оголошена загальнонаціональна кампанія з “наздоганяючої вакцинації” проти кору. За три місяці в межах “наздоганяючої вакцинації” проти кору дітей, які внаслідок війни, зміни місця проживання або інших обставин пропустили планові щеплення, вдалося вакцинувати 153 493 дитини. Серед них перше щеплення отримали 68 488 дітей у віці від 2 до 17 років, другу дозу вакцини — 85 005 дітей віком від 7 до 17 років.

Усі вакцини, передбачені Національним календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

Влада німецького Ерфурта запланувала розширити територію однієї зі шкіл. Для цього розглянули 18 земельних ділянок, обравши врешті одну. Однак, виявилося, що там мешкають прості польові хом’яки (cricetus cricetus).

Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.

Війна РФ із країнами Балтії може розпочатися під приводом повстання поляків у Білорусі, вважає австрійський політолог Густав Грессель.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.