В Україну доставили три тисячі доз вакцини проти гепатиту А

Джерело: Міністерство охорони здоров’я України

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки уряду Японії доставив в Україну три тисячі доз вакцини проти гепатиту А.

У відомстві зазначили, що інфікування гепатитом А можливе через вживання забрудненої питної води або харчів та недотримання санітарних норм під час обробки чи приготування продуктів.

Гепатит А – вірусна інфекція, що вражає печінку і може спричинити захворювання середнього і важкого ступеня. Симптоми включають лихоманку, нездужання, діарею, нудоту, дискомфорт у животі, темну сечу та жовтяницю.

Частіше хворіють дорослі, тяжкі форми захворювання та летальні випадки теж більш ймовірні у старшому віці.

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначив, що вакцинування від гепатиту А – важливий компонент з точки зору попередження цієї вірусної хвороби.

“Збудник потрапляє в організм людини через заражену їжу чи воду. Щеплення проти гепатиту А не входять до календаря профілактичних щеплень, але рекомендовані дітям та дорослим. Вакцину, яку надали міжнародні партнери, буде розподілено за потреби, враховуючи існуючі ризики на постраждалих територіях”, – пояснив Ігор Кузін.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.