В Україну вдалося повернути лише 383 українські дитини, які були депортовані до РФ – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець в Telegram

Станом на сьогодні, 15 липня, в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї. 

15 липня Центр захисту прав дитини відвідали перша леді України Олена Зеленська та перша леді Південної Кореї Кім Кон Хі.

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець презентував першим леді доповідь “Нерозквітлі: Порушення прав українських дітей на тимчасово окупованих територіях України та в РФ: депортація, мілітаризація, індоктринація”.

“Розповів, як здійснюється опитування та фіксація воєнних злочинів російськими військовими проти наших дітей. Зауважив, що завдання, яке ми поставили при створенні цього Центру, – забезпечити надання комплексу соціальних послуг, включаючи повне медичне обслуговування, матеріально-технічне забезпечення, тимчасове житло, соціально-психологічну реабілітацію дитини та членів її сім’ї”, – розповів Лубінець.

У Польщі до Українського легіону станом на сьогодні вже подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.

На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.

22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.

Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.

Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.