В «Укренерго» закликали дотримуватися правил раціонального використання електроприладів

Зображення: “Укренерго”
Джерело: “Укренерго”
В Україні стрімко зростає споживання електроенергії, тому в “Укренерго” закликали українців дотримуватися правил раціонального використання електроприладів упродовж дня.
Причина зростання споживання електроенергії – початок робочого тижня та відновлення ділової активності після свят. А також похолодання, яке охопило сьогодні всю територію України.
Сьогодні ранковий максимум споживання о 10:40 був на 8% більшим за відповідний показник вчора 2 січня. Таке стрімке підвищення рівня споживання створює значне додаткове навантаження на електростанції, які все ще відновлюються після масованих ракетних атак минулої зими, що може призвести до технологічних порушень.
Для того, щоб допомогти енергосистемі працювати в складних умовах необхідно раціонально використовувати електроприлади упродовж дня:
- вимкніть “зайве” світло в приміщеннях;
- не вмикайте вдома одразу кілька потужних приладів (наприклад, бойлер, пральну машину та праску). А на роботі, в обідню перерву, не вмикайте разом чайник та мікрохвильову піч;
- вимкніть кондиціонери та обігрівачі, якщо температура повітря в приміщенні комфортна;
- витягніть зарядні пристрої з розеток, якщо вони вже зарядили ваші ґаджети.
“Пам’ятайте, що кожен із нас може допомогти працювати енергосистемі збалансовано. Споживайте електроенергію ощадливо!”, – наголосили в “Укренерго”.
- В Україні спостерігається зростання споживання електроенергії – через похолодання та завершення святкового періоду. Споживання електроенергії збільшується внаслідок повернення до робочого ритму та зниження температур.
- Широкомасштабна ракетна атака, здійснена російськими силами 2 січня, не завдала істотної шкоди українській енергетичній системі, яка продовжує працювати стабільно.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що станом на сьогодні відновлено більш ніж 2 ГВт потужностей енергосистеми – це стосується об’єктів, які були суттєво пошкоджені минулої зими.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.