Відновлено понад 2 ГВт потужностей енергосистеми, пошкоджених атаками РФ минулої зими

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що станом на сьогодні відновлено більш ніж 2 ГВт потужностей енергосистеми – це стосується об’єктів, які були суттєво пошкоджені минулої зими.

За його словами, у 2024 році Україна буде не тільки відновлювати, але й нарощувати потужності генерації.

Очільник Міненерго нагадав, що близько 50% об’єктів української енергосистеми зазнали пошкоджень через дії російських терористів чи були окуповані.

Міністр пояснив, що відповідні потужності мають вагоме значення для енергосистеми, а також звернув увагу на важливість вчасної сплати громадянами за використану електроенергію.

“Величезну допомогу для відновлення енергосистеми надали громадяни. Було змінено тариф для населення, і, зокрема, й завдяки цим коштам, сплаченим споживачами, нам вдалося відновитися”, – зазначив міністр.

Він повідомив, що відповідні заходи дозволили акумулювати близько 16 – 18 млрд гривень, які були спрямовані серед іншого на проведення ремонтної кампанії на об’єктах державних генеруючих компаній “Укргідроенерго” та “Енергоатом”.

Герман Галущенко наголосив, що до кінця опалювального сезону 2023/24 підвищення тарифів для населення не планується. 

Міністр також зазначив, що у 2024 році важливим інструментом для нарощування потужностей генерації будуть децентралізація, збільшення частки газотурбінних і газопоршневих установок, сонячної та вітрової генерації. Відповідні заходи вже здійснюються, а у 2024 році вони будуть пришвидшені.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.