США продовжать підтримку українського енергосектору – Міненерго

Зображення: Міненерго

Джерело: Міністерство енергетики України

За результатами зустрічі Германа Галущенка і тимчасового повіреного Сполучених Штатів в Україні Роберта Нідхема стало відомо, що США продовжать підтримку українського енергосектору.

Під час зустрічі йшлося про продовження співпраці в атомній галузі, створенні розподіленої генерації та реалізацію спільних проєктів локалізації виробництва енергообладнання заради зміцнення стійкості енергосистеми.

Герман Галущенко подякував США за політичну, фінансову і технічну допомогу, яка надається українському енергосектору.

“Ми дякуємо Сполученим Штатам за підтримку та готовність розширювати партнерство з Україною, зокрема за новою програмою, яка передбачає реалізацію прогресивних проєктів в енергосекторі”, – зазначив Герман Галущенко під час обговорення особливостей нового проєкту USAID Securing Power, Advancing Resilience & Connectivity (SPARC) Activity “Захист електроенергії, підвищення стійкості та підключення”.

Міністр також подякував американській стороні за внесок до Фонду підтримки енергетики України у розмірі 25 млн доларів та наголосив на важливості допомоги USAID у закупівлі необхідного українському енергосектору обладнання, що забезпечує прозорість використання коштів Фонду.

Також під час зустрічі мовилося про ефективну співпрацю Міненерго та Міністерства енергетики США, Держдепартаменту США, USAID, посольства США в Україні у напрямку зміцнення енергетичної безпеки України. У цьому контексті сторони обговорили продовження співпраці в атомній галузі та реалізацію спільних проєктів локалізації виробництва енергетичного обладнання в Україні.

Окремо Герман Галущенко окреслив плани реформування енергетичного сектору України. Зокрема реалізацію положень закону щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках, спрямованого на імплементацію Регламенту ЄС (REMIT), імплементації четвертого енергопакету, а також корпоративну реформу.

Американська сторона під час зустрічі засвідчила готовність продовжувати всебічну підтримку України у зміцненні енергетичної безпеки.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.