В Університеті Барселони започаткували викладання країнознавчого курсу про Україну
Джерело: Генеральне консульство України в Барселоні/Facebook
9 травня, у День Європи, в Університеті Барселони започаткували викладання країнознавчого курсу про Україну.
Цей проєкт став практичною реалізацією раніше досягнутих домовленостей Генерального консула Артема Воробйова та ректора Університету Барселони Жоана Гвардії.
У вітальному слові Генеральний консул відзначив важливість поширення знань про те, що Україна завжди була невід’ємною частиною європейського простору та послідовно рухається до своєї стратегічної мети – набуття повноправного членства в Європейському Союзі.
Протягом місяця 120 слухачів відвідають 8 лекцій про історію, культуру, науку, мистецтво та сучасний стан України.
Курс був розроблений українськими науковцями, які після початку повномасштабного вторгнення Росії отримали прихисток в Іспанії та зараз входять до складу професорсько-викладацького складу Університету Барселони.
Артем Воробйов подякував усім авторам курсу, відділенню слов’янських мов Факультету філології та комунікацій, проректору Університету Раулю Рамосу, а також директору Фундації солідарності Шав’єру Лопесу за постійну підтримку.
Зазначена програма дозволила Університету Барселони приєднатися до переліку вишів Іспанії, у яких викладаються курси про Україну.
- В музеї у Фінляндії запрацював українськомовний аудіогід. Водночас у Канаді, Угорщині, Ірландії, Польщі та Португалії з’явилися українські книжкові полички.
- 7 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна спільно з Іспанією завершили переговори щодо тексту угоди про гарантії безпеки.
- Газета El Pais у п’ятницю, 26 квітня, повідомила, що Іспанія надішле невелику кількість ракет Patriot в Україну.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.
У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.