В Японії ієрогліфом року став «ведмідь»

Джерело: NHK

У Японії символом 2025 року за підсумками загальнонаціонального голосування став ієрогліф, що означає “ведмідь”. Саме цей знак, на думку громадськості, найточніше відображає події та настрої року.

Традиція обирати ієрогліф року триває вже понад три десятиліття: цьогоріч процедура відбулася в 31-й раз від моменту її започаткування Асоціацією підтримки ієрогліфічного письма у 1995 році.

Переможцем став ієрогліф “кума” (“ведмідь”), який отримав 23 346 голосів і випередив інші варіанти серед більш ніж 189 тисяч поданих пропозицій.

В асоціації пояснили, що такий вибір пов’язаний зі зростанням кількості випадків появи ведмедів у різних регіонах країни, що призводило до матеріальних збитків і викликало занепокоєння серед місцевих жителів.

Додаткову увагу до символу привернула й подія з чотирма великими пандами, яких у червні повернули до Китаю з одного з тематичних парків на заході Японії. Цікаво, що в китайській мові слово “панда” складається з двох ієрогліфів – “ведмідь” і “кішка”.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова відновити мирні переговори з Україною з того місця, де вони були зупинені.

На Львівщині правоохоронці оголосили підозру організатору прокату квадроциклів. Катаючись на одному з його транспортних засобів, загинула 17-річна дівчина.

У Кривому Розі зросла кількість загиблих унаслідок ракетної атаки РФ по місту 23 червня.

У Франції двох дітей віком 2 та 4 роки знайшли мертвими у сімейній автівці. Попередня причина смерті дітей – спека.

Національний банк України визнав генерального директора АТ “Укрпошта” таким, що не відповідає вимогам щодо професійної придатності