В ЄС мають вдвічі збільшити витрати на оборону після приходу Трампа — Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.

У звіті Bloomberg Intelligence аналітики на чолі з Джорджем Фергюсоном зазначають, що щорічні військові інвестиції європейських країн можуть зрости на 340 мільярдів доларів, досягнувши 720 мільярдів доларів. Такий крок може бути необхідним для підтримки України, протидії Росії та реагування на стратегічні виклики, пов’язані з Китаєм.

Під час своєї попередньої каденції Трамп погрожував скоротити участь США у НАТО, якщо союзники не збільшать оборонні витрати. На його думку, європейські країни мають взяти більшу частину фінансового навантаження у сфері безпеки.

Аналітики підкреслюють, що європейській обороні терміново потрібні танки, артилерійські установки, бойові машини піхоти, а також авіація підтримки, зокрема транспортні літаки та підводні апарати. Проте через десятиліття недостатнього фінансування після завершення холодної війни реорганізація оборонного сектору може тривати більше десяти років.

Фергюсон також зауважив, що нинішня оборонно-промислова база Європи має обмежені можливості для швидкого забезпечення зростаючих потреб. Ланцюги постачання аерокосмічної та оборонної галузей уже перевантажені, а затримки у виконанні замовлень збільшуються.

Збільшення витрат може створити можливості для провідних оборонних компаній, таких як Leonardo SpA, Airbus SE, BAE Systems Plc та Rolls Royce Holdings Plc. Однак експерти наголошують, що країнам доведеться переглянути свої бюджетні пріоритети для забезпечення необхідного рівня обороноздатності.

Звіт з’явився на тлі попередження колишнього президента Європейського центрального банку Маріо Драгі, який вважає, що недостатні інвестиції можуть призвести до “повільної агонії” ЄС. Він закликав країни регіону збільшити промисловий потенціал у сфері оборони для збереження основних цінностей Союзу.

Голова КНР Сі Цзіньпін звернувся до учасників саміту G20 із закликом сприяти “охолодженню” війни між Росією та Україною. Він наголосив на важливості ролі ООН та її Ради Безпеки у мирному врегулюванні кризи, закликаючи підтримувати всі зусилля, спрямовані на досягнення політичного рішення.

Європейським країнам, особливо 15 найбільшим членам НАТО, можливо, доведеться суттєво збільшити свої оборонні витрати через загрозу агресії Росії в Україні та ймовірне скорочення підтримки США, якщо Дональд Трамп повернеться до президентства.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.

19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.