В ЄС не підтримують дії Орбана щодо участі в саміті Організації тюркських держав
Джерело: сайт ЄС
В Євросоюзі заявили, що участь прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у неформальному саміті Організації тюркських держав у Шуші відбулася за межами блоку. Його дії стосувалися виключно двосторонніх відносин між Угорщиною та цією організацією.
Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що Будапешт розпочав ротаційне головування в Раді ЄС з 1 липня. Воно триватиме до кінця поточного року.
За словами Борелля, головування в Раді ЄС не означає відображення позиції зовнішнього представництва ЄС. Оскільки таке представництво є обов’язком голови Європейської ради та високого представника із закордонних справ і політики безпеки.
“Угорщина не отримувала від Ради ЄС жодного мандату на просування відносин з Організацією тюркських держав”, – зазначив Боррель.
В ЄС відхрестилися від спроб Організації тюркських держав легітимізувати турецько-кіпрське сепаратистське утворення, так звану “Турецьку Республіку Північного Кіпру”, як спостерігача в організації. Рішення, яке ще чекає на ратифікацію членами Організації, викликає жаль і суперечить підтримці принципу територіальної цілісності та Статуту ООН.
ЄС неодноразово заявляв, що визнає лише Республіку Кіпр як суб’єкт міжнародного права згідно з відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН.
Організація тюркських держав, створена у 2009 році, об’єднує тюркомовні держави, а з 2018 року Угорщина є спостерігачем у цій організації.
- Прем’єр-міністр Угорщини прагне стати посередником у мирних переговорах після того, як виступив проти підтримки Заходом України під час повномасштабного вторгнення Росії.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори щодо війни Росії проти України. Зокрема його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України.
Глава МВС України Ігор Клименко повідомив, що ідентифікація всіх понад 6000 тіл українських воїнів, які днями передала Росія, може тривати більш як рік.
Посольство США в Україні відреагувало на нічну комбіновану атаку РФ на Київ 17 червня, заявивши, що такий обстріл суперечить закликам Дональда Трампа щодо припинення війни.
18 червня Верховна Рада України проголосувала за ухвалення проєкту закону про впровадження інституту множинного громадянства.
У Білому домі повідомили, що президент США Дональд Трамп продовжив на 90 днів термін для продажу американських активів TikTok.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що Росія вже становить загрозу для ЄС.