В ЄС не підтримують дії Орбана щодо участі в саміті Організації тюркських держав

Джерело: сайт ЄС

В Євросоюзі заявили, що участь прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у неформальному саміті Організації тюркських держав у Шуші відбулася за межами блоку. Його дії стосувалися виключно двосторонніх відносин між Угорщиною та цією організацією.

Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив, що Будапешт розпочав ротаційне головування в Раді ЄС з 1 липня. Воно триватиме до кінця поточного року.

За словами Борелля, головування в Раді ЄС не означає відображення позиції зовнішнього представництва ЄС. Оскільки таке представництво є обов’язком голови Європейської ради та високого представника із закордонних справ і політики безпеки.

“Угорщина не отримувала від Ради ЄС жодного мандату на просування відносин з Організацією тюркських держав”, – зазначив Боррель.

В ЄС відхрестилися від спроб Організації тюркських держав легітимізувати турецько-кіпрське сепаратистське утворення, так звану “Турецьку Республіку Північного Кіпру”, як спостерігача в організації. Рішення, яке ще чекає на ратифікацію членами Організації, викликає жаль і суперечить підтримці принципу територіальної цілісності та Статуту ООН.

ЄС неодноразово заявляв, що визнає лише Республіку Кіпр як суб’єкт міжнародного права згідно з відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН.

Організація тюркських держав, створена у 2009 році, об’єднує тюркомовні держави, а з 2018 року Угорщина є спостерігачем у цій організації.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.