Орбан намагається переключити увагу Заходу з підтримки України – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, ймовірно, прагне переключити увагу Заходу на можливі мирні переговори щодо війни Росії проти України. Зокрема його зусилля спрямовані на підрив європейської підтримки України.

За словами аналітиків, Орбан продовжує позиціонувати себе як потенційного посередника для припинення війни в Україні, попри те, що президент Росії Володимир Путін відкидає посередництво або серйозні переговори.

ISW звернув увагу на статтю прем’єра Угорщини в Newsweek, опубліковану 5 липня, в якій він звинуватив НАТО у виборі конфлікту, а не миру, для підтримки якого, на його переконання, створювався Альянс.

“Зусилля Орбана підштовхнути до переговорів, ймовірно, є частиною його поточних зусиль перемістити європейський фокус на дискусії про мирні переговори, а не на дискусії про військову підтримку України”, – йдеться у звіті.

Як нагадали фахівці, Орбан послідовно виступав проти і підривав зусилля Європейського Союзу з надання військової допомоги Україні. Зміщення фокусу уваги Європи від військової допомоги сприяє досягненню цієї ширшої мети тепер, коли Угорщина головує в Раді ЄС.

15 липня президент Володимир Зеленський підписав указ щодо внесення змін до складу Ставки Верховного Головнокомандувача.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 15 липня. З початку доби відбулося 110 бойових зіткнень.

Розгортання американських ракет середньої дальності на території Німеччини – це відповідь на вихід Москви з договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, заявив офіційний представник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Кабінет Міністрів України виділяє 1,65 мільярда гривень на закупівлю сучасного обладнання для оновленого шкільного курсу “Захист України”, повідомив міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

США та союзники пообіцяли винищувачі американського виробництва F-16 понад рік тому. Однак, офіційні особи НАТО посилаються на невелику кількість англомовних пілотів.