В ЄС пройде аудит щодо виконання країнами-членами постачання зброї Україні — FT

Джерело: Financial Times

Брюссель проводить перевірку обсягу постачання Україні озброєнь з боку країн-членів. Ця перевірка виникла після заяв про те, що деякі країни не відправили необхідну кількість озброєння.

Згідно з інформацією трьох дипломатів ЄС, Служба зовнішніх дій Європейського союзу (EEAS) займається цією перевіркою обсягу постачання озброєнь державами-членами після російської агресії. EEAS планує представити свої висновки столицям країн перед самітом лідерів ЄС, запланованим на 1 лютого.

Один з дипломатів стверджує, що перевірка буде ґрунтуватися на матеріалах, які надали держави-члени відповідно до запитів EEAS. Деякі країни висловили опір надавати повні дані.

Рішення про проведення перевірки було ухвалено після вимоги канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого тижня перевірити та порівняти військові поставки країн до Києва.

“Постачання зброї для України, заплановані на даний момент більшістю країн-членів ЄС, надто малі”, – сказав він.

Шольц також висловив необхідність огляду того, які конкретні внески зроблять європейські партнери для підтримки України у поточному році. Його коментарі відобразили побоювання в інших країнах ЄС щодо розмірів військових постачань, обіцяних іншими державами-членами.

  • Естонія підготувала план військової стратегії для країн Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну за три роки. Головна теза – Захід не повинен боятися допомагати ЗСУ у війні. Експерти вважають, що нинішні суперечності як у Брюсселі, так і у Вашингтоні буде вирішено, і допомога в потрібних обсягах почне надходити Києву вже найближчим часом.

Кошти, які “Росатом” перераховує до Туреччини на зведення АЕС “Аккую” – найбільшого російсько-турецького інвестпроєкту – потрапляють під арешт, повідомив голова держкорпорації РФ Олексій Ліхачов.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 7 липня. Від початку доби відбулося 117 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активізувався на Лиманському і Курахівському напрямках.

Посадовці Мінфіну США планують штрафувати танкери, які допомагають російській нафті обходити санкції. Своєю чергою, у Білому домі така пропозиція викликала дебати, там стурбовані ризиком подорожчання бензину.

Через кілька днів після зміни уряду в Нідерландах новий міністр закордонних справ країни Каспаро Вельдкамп під час візиту в Україну пообіцяв “негайне” постачання винищувачів F-16 Силам оборони.

7 липня на Харківщині на російській міні підірвався легковий автомобіль. У машині могло перебувати шестеро осіб, наразі знайдено тіла чотирьох. На місці працюють слідчі та рятувальники.