В ЄС розмірковують над підняттям мит на продовольство та добрива з РФ і Білорусі

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз розглядає можливість підвищення мит на додаткові сільськогосподарські та продовольчі товари, а також добрива з Росії та Білорусі.

Декілька держав-членів ЄС, зацікавлені у скороченні доходів Москви, закликають до запровадження широких мит на імпорт сільськогосподарської та рибної продукції з обох країн. Ці мита можуть стати доповненням до вже введених підвищених мит на зернові, запроваджених раніше цього року.

Деякі країни закликають до обережного підходу, наголошуючи на необхідності попереднього аналізу впливу таких заходів на європейський імпорт і ціни на продовольство. Джерела агентства Bloomberg зауважують, що торговельні заходи ЄС не завжди потребують одностайної підтримки всіх країн-членів, як це вимагають санкції.

Європейська комісія поки що аналізує, на які саме товари спрямувати нові заходи. Особливо очікується, що ініціатива щодо добрив отримає підтримку європейських виробників, які давно лобіюють додатковий захист своєї галузі.

Водночас строки запровадження нових мит залишаються невизначеними через юридичні та політичні труднощі. Росія залишається найбільшим у світі експортером добрив, контролюючи 18% ринку.

Попри відсутність прямих санкцій проти галузі, російський експорт добрив тимчасово скоротився через проблеми з логістикою та платежами, спричинені вторгненням Росії в Україну у 2022 році. Однак експорт відновився, і за даними Російської асоціації виробників добрив, цього року він може досягти рекордних показників 2021 року.

Крім того, ЄС працює над новим пакетом санкцій, хоча широке впровадження нових заходів можуть відкласти до завершення головування Угорщини в ЄС, оскільки Будапешт блокує більшість ініціатив, пов’язаних із Росією. Польща перебере головування напочатку наступного року. Водночас деякі уряди закликають до дедалі вужчих заходів, таких як санкції проти суден, що порушують обмеження, перевозячи російську нафту, або проти осіб, які поширюють дезінформацію.

Згідно зі звітом, підготовленим проєктом New Diplomacy Project, консультантами якого є колишній посол Великої Британії у США Девід Меннінг та Фонд Friedrich Ebert Foundation, який пов’язаний із Соціал-демократичною партією канцлера Німеччини Олафа Шольца, йдеться, що Європі, Великій Британії та Україні необхідно терміново “захистити від Трампа” свою колективну безпеку, створивши “банк НАТО” для фінансування оборонних витрат.

Станом на 16:00 четверга, 24 жовтня, кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 101.

Головне управління розвідки попередило українців, що в містах готують проплачені мітинги-провокації.

Співробітники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру начальнику Тернопільського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) за вимагання хабаря у вигляді талонів на пальне.

З 24 жовтня у застосунку “Армія+” запущено сервіс онлайн-навчання для українських військовослужбовців.