США і далі «закручуватимуть гайки» експорту скрапленого газу з Росії – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
США продовжать “закручувати гайки” щодо експорту російського скрапленого природного газу (СПГ), щоб позбавити Москву коштів на війну в Україні.
“Наша мета щодо Росії проста: знизити доходи, які вона отримує від своїх нафтових і газових ресурсів”, – сказав Джеффрі Пайєтт, помічник держсекретаря з питань енергетичних ресурсів і колишній посол США в Україні.
Минулого року США наклали санкції на російський експортний завод “Арктик СПГ-2” і з серпня запровадили обмеження на судна, що забирають паливо з цього заводу. Через це досі жоден танкер з газом не пришвартувався в іноземному порту.
Однак США не запровадили санкції проти інших заводів, таких як “Ямал” і “Портова”, які продовжують постачати газ до Європи та Азії. Обмеження проти них можуть призвести до зменшення світових постачань скрапленого газу і, відповідно, підвищення цін.
“Наша політика працює. Я не можу спекулювати на майбутніх санкціях, але можу сказати, що ми дуже пильно стежимо за тим, куди прямують російські вантажі, що потрапили під санкції. І ви можете бути впевнені, що адміністрація Байдена продовжить закручувати гайки російському експорту СПГ”, – сказав Пайєтт.
Водночас, попри зусилля ЄС із введення санкцій проти Росії для ослаблення її економіки, обсяги імпорту скрапленого природного газу із РФ продовжують зростати. Тож Франція запропонувала краще ідентифікувати постачальників російського газу в портах ЄС, щоб зупинити збільшення обсягів російського викопного палива.
Однак цим зусиллям перешкоджає Угорщина, яка прагне зберегти існуючі угоди з Газпромом і продовжує опиратися санкціям.
Зокрема раніше стало відомо, що Угорщина та російський Газпром домовились про можливе збільшення постачання газу до країни. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив про це на газовому форумі в Санкт-Петербурзі.
Глава МЗС Угорщини зазначив, що ключовим кроком у гарантуванні енергетичної безпеки стало будівництво газопроводу “Турецький потік”, який постачає російський газ до Європи південним маршрутом.
Він зауважив, що без “Турецького потоку” Угорщина б опинилася у “величезній халепі” через можливе припинення транзиту газу через Україну з 1 січня. Завдяки 20 млн кубометрів газу на добу з “Турецького потоку” країна може закуповувати більше газу, ніж за весь минулий рік.
Разом з тим, російська держкорпорація “Газпром”, зазнавши рекордних за всю історію збитків, розпочала розпродаж елітної нерухомості, яка їй належить.
- Україна не має наміру продовжувати контракт на транзит російського газу після завершення його дії у 2025 році. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо.
- 1 серпня речник Єврокомісії Балаш Ужвар заявив про відсутність ризиків для безпеки після санкцій України на транзит російської нафти до Словаччини та Угорщини.
- Ми повідомляли, що Угорщина та Словаччина звернулися до Єврокомісії з проханням закликати Київ зняти санкції з “Лукойлу”. В ЄС відмовили. Після чого міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Єврокомісія відповідальна за зупинку транзиту російської нафти, мовляв, аби “шантажувати дві країни, які відмовилися від постачання озброєння”.
- Раніше глава уряду Денис Шмигаль повідомив про перебіг та результати низки переговорів із премʼєр-міністром Словаччини Робертом Фіцо стосовно транзиту російської нафти.
Триває 1583-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.
25 червня відзначають День моряка, Всесвітній день Вітиліго, День кольорового ТБ та Всесвітній день боротьби з коридою. Християни сьогодні згадують преподобномученицю Февронію.
За даними синоптиків у четвер, 25 червня, у частині областей очікуються короткочасні опади.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.