В ЄС ухвалили закон про посилення оборонної промисловості через спільні закупівлі
Джерело: Європейський парламент
12 вересня 530 євродепутатів підтримали закон щодо посилення європейської оборонної промисловості через спільні закупівлі (EDIRPA). Це дозволить країнам ЄС закрити найбільш нагальні та критичні оборонні потреби, які з’явилися після передання військової допомоги Україні.
Новий регламент діятиме до 31 грудня 2025 року як тимчасовий інструмент. Проти нього виступили лише 66 євродепутатів.
Ще на початку літа 2023 року Європарламент і Рада ЄС домовилися про виділення 300 млн євро для фінансування цього інструмента.
Тепер консорціум щонайменше з трьох країн зможе займатися проведенням спільних закупівель. Країни мають замовити озброєння у компаній з Євросоюзу або асоційованих країн.
Очікується, що фінансовий внесок ЄС в кожну закупівлю становитиме 15%. Його можуть збільшити до 20%, якщо озброєння купується для України чи Молдови або замовлення призначене малому та середньому бізнесу.
Перше, ніж закон набуде чинності, його має затвердити Рада ЄС.
- Згідно з повідомленням Шведського громадського радіо (SR), уряд Швеції звернеться до своїх збройних сил з проханням вивчити можливість відправки своїх винищувачів Gripen в Україну.
Державний секретар США Марко Рубіо повідомив, що Сполучені Штати представили Росії “сильний мирний план” для завершення війни в Україні.
У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.
У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.
15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.
15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.