В ЄС ухвалили закон про посилення оборонної промисловості через спільні закупівлі

Джерело: Європейський парламент

12 вересня 530 євродепутатів підтримали закон щодо посилення європейської оборонної промисловості через спільні закупівлі (EDIRPA). Це дозволить країнам ЄС закрити найбільш нагальні та критичні оборонні потреби, які з’явилися після передання військової допомоги Україні.

Новий регламент діятиме до 31 грудня 2025 року як тимчасовий інструмент. Проти нього виступили лише 66 євродепутатів.

Ще на початку літа 2023 року Європарламент і Рада ЄС домовилися про виділення 300 млн євро для фінансування цього інструмента.

Тепер консорціум щонайменше з трьох країн зможе займатися проведенням спільних закупівель. Країни мають замовити озброєння у компаній з Євросоюзу або асоційованих країн.

Очікується, що фінансовий внесок ЄС в кожну закупівлю становитиме 15%. Його можуть збільшити до 20%, якщо озброєння купується для України чи Молдови або замовлення призначене малому та середньому бізнесу.

Перше, ніж закон набуде чинності, його має затвердити Рада ЄС.

Національна поліція України повідомила про підозру депутату Миколаївської міської ради, який, за версією слідства, привласнив експортну сою на суму понад 23 мільйони гривень. Він стверджував, що зерно знищили російські обстріли.

Мешканця Дніпра засудили до 15 років тюремного ув’язнення за державну зраду.

19 листопада народні депутати ухвалили проєкт державного бюджету на 2025 рік у другому читанні і в цілому. Фракція “Європейська Солідарність” розкритикувала його.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава може повністю припинити діяльність консульських установ РФ в країні. Це рішення залежить від дій Росії, зокрема продовження підозрюваних диверсій у Європі.

Для затримання цивільних громадян, які проживають на окупованих територіях, росіянам не потрібен реальний привід –…