В ЄС ухвалили закон про посилення оборонної промисловості через спільні закупівлі

Джерело: Європейський парламент

12 вересня 530 євродепутатів підтримали закон щодо посилення європейської оборонної промисловості через спільні закупівлі (EDIRPA). Це дозволить країнам ЄС закрити найбільш нагальні та критичні оборонні потреби, які з’явилися після передання військової допомоги Україні.

Новий регламент діятиме до 31 грудня 2025 року як тимчасовий інструмент. Проти нього виступили лише 66 євродепутатів.

Ще на початку літа 2023 року Європарламент і Рада ЄС домовилися про виділення 300 млн євро для фінансування цього інструмента.

Тепер консорціум щонайменше з трьох країн зможе займатися проведенням спільних закупівель. Країни мають замовити озброєння у компаній з Євросоюзу або асоційованих країн.

Очікується, що фінансовий внесок ЄС в кожну закупівлю становитиме 15%. Його можуть збільшити до 20%, якщо озброєння купується для України чи Молдови або замовлення призначене малому та середньому бізнесу.

Перше, ніж закон набуде чинності, його має затвердити Рада ЄС.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.