В ЄС виникли проблеми з виробництвом снарядів для України: у ЗМІ назвали причини

Джерело: The Economist

Поки в Україні тривають запеклі бої проти ЗС РФ — в Європі виникли проблеми з виробництвом снарядів для ЗСУ, а ключовою причиною цього є дефіцит вибухівки. Раніше ЄС визнав свою невдачу в наданні обіцяного мільйона снарядів Україні до березня 2024 року.

Для виправлення ситуації 15 березня виділено 500 мільйонів євро для збільшення виробництва, проте дефіцит вибухівки так і не подолано.

Європейську схему, відому як Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), спрямовано на розширення виробництва, але виробники схильні до сумнівів щодо можливості збільшення виробництва швидко та ефективно. Багато європейських виробників вибухівки скоротили виробництво, злилися компаніями або закрилися, що призвело до нестачі обладнання для виробництва великої кількості боєприпасів.

Проблема почалася після закінчення холодної війни, коли попит на зброю спав, і багато виробників вибухівки закрили свої підприємства. Зараз виробництво вибухівки в Європі не відповідає потребам військових конфліктів. Невелика кількість компаній виробляє високоенергетичні матеріали за стандартами НАТО, а багато державних об’єктів приватизовано або законсервовано.

Зусилля європейських урядів збільшити виробництво боєприпасів включають субсидії та будівництво нових заводів. Однак, процес будівництва може зайняти кілька років, і виробники також зазнають проблем дефіциту кваліфікованих працівників та постачання сировини.

Деякі постачальники боєприпасів шукають альтернативи за межами Європи, але це може створити проблеми з якістю обладнання. Попри ці труднощі, розраховують, що виробництво боєприпасів в ЄС зросте, але надто повільно, щоб задовольнити потреби на момент активних воєнних протистоянь.

Уряд США оштрафував турецьку чартерну компанію бізнес-джетів Air Sapphire за несанкціоновані польоти до Росії на літаку американського виробництва Gulfstream GIV.

Голова Запорізької ОВА Іван Федоров повідомив, що на території міста Запоріжжя та Запорізької області почалися роботи зі зведення підземних шкіл. У регіоні планують збудувати десять таких закладів до кінця року.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 червня. Російські війська завдали по території України три ракетні та 38 авіаційних ударів із застосуванням 55 КАБів, також задіяли 533 дрони-камікадзе. Разом з тим, ворог здійснив понад 2900 обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах зі ствольної і реактивної артилерії, мінометів, стрілецької зброї та озброєння бойових машин.

Пані посол Естонії в Україні підтвердила, що її країна готова обговорювати питання відправлення своїх військ до України, оскільки для Таллінна це не “червона лінія”.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.