В ЄС виникли проблеми з виробництвом снарядів для України: у ЗМІ назвали причини

Джерело: The Economist

Поки в Україні тривають запеклі бої проти ЗС РФ — в Європі виникли проблеми з виробництвом снарядів для ЗСУ, а ключовою причиною цього є дефіцит вибухівки. Раніше ЄС визнав свою невдачу в наданні обіцяного мільйона снарядів Україні до березня 2024 року.

Для виправлення ситуації 15 березня виділено 500 мільйонів євро для збільшення виробництва, проте дефіцит вибухівки так і не подолано.

Європейську схему, відому як Закон про підтримку виробництва боєприпасів (ASAP), спрямовано на розширення виробництва, але виробники схильні до сумнівів щодо можливості збільшення виробництва швидко та ефективно. Багато європейських виробників вибухівки скоротили виробництво, злилися компаніями або закрилися, що призвело до нестачі обладнання для виробництва великої кількості боєприпасів.

Проблема почалася після закінчення холодної війни, коли попит на зброю спав, і багато виробників вибухівки закрили свої підприємства. Зараз виробництво вибухівки в Європі не відповідає потребам військових конфліктів. Невелика кількість компаній виробляє високоенергетичні матеріали за стандартами НАТО, а багато державних об’єктів приватизовано або законсервовано.

Зусилля європейських урядів збільшити виробництво боєприпасів включають субсидії та будівництво нових заводів. Однак, процес будівництва може зайняти кілька років, і виробники також зазнають проблем дефіциту кваліфікованих працівників та постачання сировини.

Деякі постачальники боєприпасів шукають альтернативи за межами Європи, але це може створити проблеми з якістю обладнання. Попри ці труднощі, розраховують, що виробництво боєприпасів в ЄС зросте, але надто повільно, щоб задовольнити потреби на момент активних воєнних протистоянь.

Спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф заявив, що у разі досягнення припинення вогню в Україні США послаблять санкції проти Росії.

У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.

Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів. 

14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.

Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.