В ЄС висували Угорщині пропозиції не блокувати допомогу Україні, але країна відмовилася

Джерело: Financial Times

Угорщина отримала від ЄС угоду щодо відмови від допомоги Україні, але за умови неблокування рішень інших союзників. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів, що Будапешт відмовився від цього.

За його словами, угода була подібною до тієї, яку НАТО уклало з прем’єр-міністром країни Віктором Орбаном. Згідно з нею, Будапешт не братиме участі в майбутніх рішеннях Альянсу щодо України, але й не блокуватиме їх.

Але від подібної пропозиції ЄС країна відмовилася.

“Ми запропонували Угорщині: ваші гроші жодним чином не будуть спрямовані на підтримку України. Не просто на летальну [допомогу], а на будь-яку. Беріть свої гроші. Витягніть гроші зі скриньки. Я не хочу використовувати ваші гроші”, — пояснював скасовану ідею Боррель.

На його думку, позиція Угорщини “має щось спільне з міцними зв’язками, які вони мають з Росією”.

Речник уряду Угорщини відмовився від коментарів для FT.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.