Угорщина пообіцяла не брати участь в майбутніх рішеннях НАТО щодо України й не блокувати їх
Джерело: Barron’s та Bloomberg
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг і прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан досягли домовленості стосовно України. Будапешт не братиме участі в майбутніх рішеннях Альянсу щодо України, але й не блокуватиме їх.
“Ніхто з угорських посадовців не братиме участі у цій діяльності [рішеннях НАТО щодо України], і жодні угорські кошти не будуть використані, щоб підтримувати Україну. Водночас прем’єр-міністр мене запевнив, що Угорщина не буде проти цих зусиль і дозволить іншим союзникам просуватися вперед”, – заявив Столтенберг.
Віктор Орбан пояснив, що хоча Угорщина залишається “лояльним” членом НАТО, її “миротворче” бачення щодо російсько-української війни не збігається з позицією інших членів НАТО.
Генсек НАТО прийняв позицію Орбана, зазначивши, що важливо забезпечити можливість просування спільних зусиль НАТО, попри розбіжності в підходах окремих членів.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”.
- Партія прем’єра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” стала найбільшим рекламодавцем Google в Європейському Союзі, активно поширюючи антизахідні наративи. За останній період в “Фідес” витратив 2 мільйони євро на політичну рекламу.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.