В ЄС за три роки почастішали випадки насилля щодо представників ЛГБТК+
Джерело: Reuters
За даними опитування, представники ЛГБТК+ в Євросоюзі рідше зазнають дискримінації, однак зросла кількість випадків насилля у порівнянні з тим, що було три роки тому.
Відповідне онлайн-опитування провели органи ЄС з прав людини влітку 2023 року. Опублікували ж результати опитування 14 травня 2024 року. В опитуванні взяли участь понад 100 000 осіб, які ідентифікують себе представниками ЛГБТК+.
Результати опитування засвідчили незначні зміни у порівнянні з подібним опитуванням, проведеним три роки тому.
“Більше ЛГБТК+ осіб у Європі зараз відкрито говорять про те, ким вони є. Водночас вони частіше зазнають насильства, переслідувань і залякувань, ніж раніше”, – мовиться у повідомленні.
Дані, скориговані для порівняння між опитуваннями, показали, що частка респондентів у 27 країнах-членах ЄС, які сказали, що вони зазнали фізичного або сексуального нападу за п’ять років до опитування через те, що вони ЛГБТК+, зросла до 14% із 11% у попередньому опитуванні.
Найгіршими показники насильства щодо представників ЛГБТК+ є в Болгарії (18%) та Латвії (17%). Найчастіше насилля зазнають інтерсексуали і трансгендери.
Близько 36% опитаних повідомили, що відчували дискримінацію щонайменше в одній зі сфер свого життя (на роботі, навчанні, у медзакладах, під час контактів з державними службами, а також у магазинах, ресторанах, барах і нічних клубах) протягом року. У попередньому опитуванні цей показник сягав 42%.
Найбільше дискримінацію відчували представники ЛГБТК+ у Болгарії та на Кіпрі – 48% в обидвох країнах. Найчастіше дискримінацію відчувають інтерсексуали (61%) і трансгендери (54%). Це єдині категорії, де показник перевищував 50%.
Опитування також проводилось у країнах-кандидатах на членство у ЄС, таких як Албанія, Північна Македонія та Сербія.
- В Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представники ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
- Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.
- За даними звіту правозахисного ЛГБТ-центру “Наш світ” про соціальне, правове й політичне становище ЛГБТК+ людей у 2023 році, в Україні зростає позитивне ставлення до ЛГБТК+ спільноти.
У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.
20 квітня відзначають Всесвітній день цирку, День аукціоністів, День вдячності волонтерам та Міжнародний день китайської мови. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують Великдень або Воскресіння Ісуса Христа.
За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.