В ЄС закликали Польщу, Словаччину та Угорщину до «конструктиву» стосовно українського зерна

Джерело: SkyNews

Європейська комісія закликала деякі європейські країни бути конструктивними після того, як вони вирішили продовжити щодо імпорту українського зерна, попри рішення комісії скасувати заборону.

15 вересня Польща, Словаччина та Угорщина оголосили, що збережуть обмеження на імпорт українського зерна.

Ми знаємо про оголошення деяких держав-членів щодо односторонніх заходів, — зазначила речниця комісії. — Наразі важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли.

Українські фермери покладалися на експорт зерна через сусідні країни після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди в липні.

Одначе, потік продукції в сусідні країни вплинув на доходи місцевих фермерів у цих країнах, що призвело до заборони на імпорт сільськогосподарської продукції з України, щоб захистити їхню власну сільськогосподарську галузь.

Зрештою, ЄС втрутився, щоб запобігти діям окремих країн в односторонньому порядку, і ввів власну заборону на імпорт з України в сусідні країни.

Заборона означала, що Україні було дозволено експортувати через ці країни за умови, що продукція буде продана за межами цих країн — наприклад, перевозити українське зерно через Польщу для продажу до Німеччини.

ЄС дозволив припинити дію заборони 15 вересня після того, як Україна пообіцяла вжити заходів для посилення контролю над експортом до сусідніх країн. Це питання є особливо чутливим зараз, коли фермери збирають свій урожай і готуються до продажу.

Комісар ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що країни повинні утриматися від односторонніх заходів проти імпорту українського зерна, але Польща, Словаччина та Угорщина негайно зреагували, знову запровадивши власні обмеження на імпорт українського зерна. Вони й надалі дозволятимуть транзит української продукції.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.