В ЄС закликали Польщу, Словаччину та Угорщину до «конструктиву» стосовно українського зерна

Джерело: SkyNews

Європейська комісія закликала деякі європейські країни бути конструктивними після того, як вони вирішили продовжити щодо імпорту українського зерна, попри рішення комісії скасувати заборону.

15 вересня Польща, Словаччина та Угорщина оголосили, що збережуть обмеження на імпорт українського зерна.

Ми знаємо про оголошення деяких держав-членів щодо односторонніх заходів, — зазначила речниця комісії. — Наразі важливо, щоб усі країни працювали в дусі компромісу та конструктивно взаємодіяли.

Українські фермери покладалися на експорт зерна через сусідні країни після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди в липні.

Одначе, потік продукції в сусідні країни вплинув на доходи місцевих фермерів у цих країнах, що призвело до заборони на імпорт сільськогосподарської продукції з України, щоб захистити їхню власну сільськогосподарську галузь.

Зрештою, ЄС втрутився, щоб запобігти діям окремих країн в односторонньому порядку, і ввів власну заборону на імпорт з України в сусідні країни.

Заборона означала, що Україні було дозволено експортувати через ці країни за умови, що продукція буде продана за межами цих країн — наприклад, перевозити українське зерно через Польщу для продажу до Німеччини.

ЄС дозволив припинити дію заборони 15 вересня після того, як Україна пообіцяла вжити заходів для посилення контролю над експортом до сусідніх країн. Це питання є особливо чутливим зараз, коли фермери збирають свій урожай і готуються до продажу.

Комісар ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс заявив, що країни повинні утриматися від односторонніх заходів проти імпорту українського зерна, але Польща, Словаччина та Угорщина негайно зреагували, знову запровадивши власні обмеження на імпорт українського зерна. Вони й надалі дозволятимуть транзит української продукції.

Нідерланди схвалили застосування зброї, поставленої в межах військової допомоги Україні, для ударів по цілях на території РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 147 бойових зіткнень.

9 вересня міністерство оборони Китаю оголосило про спільні військово-морські та повітряні навчання з Росією вже цього місяця, підтверджуючи “безмежне партнерство” двох країн.

З квітня 2023 року Фінляндія приєдналася до НАТО. Раніше у країні вже відбувалися авіаційні навчання, тоді винищувачі F-35 приземлилися на автодорозі за 200 км від кордону Росії. Тепер в аналогічних маневрах Baana-24 вперше взяли участь три німецькі винищувачі Eurofighter з 71 тактичної ескадрильї Люфтваффе.

У 2024 році темпи набору контрактників до російської армії збільшилися як мінімум у шість разів проти показника за 2023 рік.