В ЄС закликали ввести обмеження проти Угорщини через спрощений в’їзд для росіян і білорусів
Джерело: Пятрас Ауштрявічюс у соцмережі Х
В Європарламенті до Європейської комісії звернулися 67 депутатів, закликавши ввести обмеження щодо Угорщини через рішення Будапешта спростити процедуру в’їзду для громадян Росії та Білорусі. Співавтор, європарламентар від Литви Пятрас Ауштрявічюс заявив, що дії Угорщини можуть становити небезпеку.
“Ми закликаємо Європейську комісію вжити термінових заходів для розслідування рішення Угорщини, адже воно може стати лазівкою й потенційно становити небезпеку для функціонування Шенгенської зони та її ролі як безпечного місця для громадян. Якщо угорський уряд відмовиться змінити свою політику, Єврокомісія та всі представники ЄС повинні поставити під сумнів присутність Угорщини в Шенгенській зоні, запровадивши нові заходи для безпеки європейських громадян, включаючи нові заходи контролю на кордонах Угорщини, якщо буде потрібно”, — йдеться у листі.
Європейські депутати наголосили, що угорський уряд потрібно поінформувати про всі можливі наслідки цього рішення для подорожі громадян Угорщини в Шенгенській зоні. Оскільки там може з’явитися контроль на кордоні.
“Слід зауважити, що інші члени Шенгенської зони мають право відмовлятися визнавати візи, видані Угорщиною громадянам Росії та Білорусі, з відповідними наслідками”, — йдеться у листі.
У листі нагадали про випадки, коли РФ проводила ворожі операції на території Євросоюзу. Серед них – спроба вбивства Скрипалів у Великій Британії свого часу та вибух складів боєприпасів у Врбетицях (Чехія). Депутати додали, що “безвідповідальне рішення Орбана становить значну безпекову загрозу всім членам ЄС та його громадянам”.
- Заступник міністра МЗС Польщі Владислав Теофіл Бартошевський нагадав Віктору Орбану, що Варшава не веде справ з Росією, на відміну від Угорщини.
В Україні триває 935-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 633 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
П’ять колишніх міністрів оборони та експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон закликали главу уряду Кіра Стармера дозволити Україні використовувати ракети великої дальності Storm Shadow для ударів по території Росії навіть без згоди США.
Українські війська 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області. Зокрема ЗСУ вдалося просунутися у полях на південь від Тьоткіно і на північ від Суджі та захопити кілька сіл.
Протягом дня, 14 вересня, російські війська здійснили 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області, внаслідок чого є поранені.