В ЄС зросли ціни на газ після російських ударів по сховищах в Україні
Джерело: Bloomberg
Росія обстріляла два українські підземні сховища газу, створивши нову загрозу для енергетичної інфраструктури країни та постачання газу, що призвело до підвищення цін на газ в Європі.
Європейські ф’ючерси на газ зросли на 5,5%, до 28,5 євро за мегават-годину (приблизно 320 доларів за тисячу кубометрів).
У “Нафтогазі” повідомили, що об’єкти продовжують працювати після атаки, але фахівці оцінюють наслідки обстрілу. Це вже четвертий подібний інцидент, який поки що не вплинув на оперативність сховищ.
За даними Bloomberg, ці події акцентують потенційний ризик для зберігання газу в Україні, особливо якщо запаси газу в Європі досягнуть повної місткості цього літа. Україна має більше сховищ, ніж будь-яка інша країна Європи, і активно залучає трейдерів для зберігання газу там.
Українські сховища знаходяться у західній частині країни, прикордонній з Європейським Союзом, на глибині до двох кілометрів під землею. Потужності використовують такі компанії, як Shell Plc та DXT Commodities. Останнім часом “Нафтогаз” вела переговори щодо зберігання газу цього року з такими компаніями, як RWE AG, Equinor ASA, TotalEnergies SE та Engie SA. Крім того, німецька компанія SEFE розглядає можливість зберігання газу в Україні.
Читайте також: Чого чекати після руйнування Трипільської ТЕС — «Укренерго»
За даними “Нафтогазу”, Україна запропонувала трейдерам за межами країни забронювати до 10 мільярдів кубометрів своїх сховищ природного газу цього року. Обсяг, який може бути виділений для міжнародних компаній, становить близько третини загальної потужності країни і залишається на рівні минулого року.
- Міністерство енергетики Литви висунуло пропозицію про розбирання їхніх закритих теплових електростанцій на запчастини для української енергетичної системи, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.
- На відновлення обладнання ТЕС компанії ДТЕК, які зазнали пошкоджень унаслідок масованих ракетно-дронових так РФ, знадобиться щонайменше 230 мільйонів доларів.
- Внаслідок ракетної атаки 11 квітня повністю зруйновано Трипільську теплоелектростанцію на Київщині.
- Литва надасть Україні обладнання для відновлення пошкоджених російськими ударами енергетичних об’єктів, повідомив міністр енергетики Литви, Дайнюс Крейвіс.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.
23 квітня спецпредставник президента США Кіт Келлог закликав зупинити російсько-українську війну за планом Дональда Трампа після лондонської зустрічі з українською делегацією.
23 квітня президент Володимир Зеленський нагадав, що Сполучені Штати під час першої каденції президента Дональда Трампа ухвалили “Кримську декларацію”, котра засуджувала вторгнення і визнавала територіальну цілісність України.