В ЄС зросли ціни на газ після російських ударів по сховищах в Україні

Джерело: Bloomberg

Росія обстріляла два українські підземні сховища газу, створивши нову загрозу для енергетичної інфраструктури країни та постачання газу, що призвело до підвищення цін на газ в Європі.

Європейські ф’ючерси на газ зросли на 5,5%, до 28,5 євро за мегават-годину (приблизно 320 доларів за тисячу кубометрів).

У “Нафтогазі” повідомили, що об’єкти продовжують працювати після атаки, але фахівці оцінюють наслідки обстрілу. Це вже четвертий подібний інцидент, який поки що не вплинув на оперативність сховищ.

За даними Bloomberg, ці події акцентують потенційний ризик для зберігання газу в Україні, особливо якщо запаси газу в Європі досягнуть повної місткості цього літа. Україна має більше сховищ, ніж будь-яка інша країна Європи, і активно залучає трейдерів для зберігання газу там.

Українські сховища знаходяться у західній частині країни, прикордонній з Європейським Союзом, на глибині до двох кілометрів під землею. Потужності використовують такі компанії, як Shell Plc та DXT Commodities. Останнім часом “Нафтогаз” вела переговори щодо зберігання газу цього року з такими компаніями, як RWE AG, Equinor ASA, TotalEnergies SE та Engie SA. Крім того, німецька компанія SEFE розглядає можливість зберігання газу в Україні.

Читайте також: Чого чекати після руйнування Трипільської ТЕС — «Укренерго»

За даними “Нафтогазу”, Україна запропонувала трейдерам за межами країни забронювати до 10 мільярдів кубометрів своїх сховищ природного газу цього року. Обсяг, який може бути виділений для міжнародних компаній, становить близько третини загальної потужності країни і залишається на рівні минулого року.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.