В Європі знову очікують набагато спекотніше літо, ніж зазвичай
Джерело: Bloomberg
Європу очікує набагато спекотніше літо, ніж зазвичай, з підвищеним ризиком посух та хвиль спеки. Теплий травень вже вказує на продовження тривалої тенденції рекордно високих глобальних температур, яка триває вже 10 місяців.
Згідно з даними, температура поверхні моря в Північній Атлантиці досягла найвищого рівня за останні 40 років, що свідчить про надзвичайно жарке майбутнє літо, зазначає Олівія Берч, метеоролог з Atmocultural G2. У Великобританії цьогорічне літо може повторити температурні рекорди минулого року, коли стовпчики термометрів досягали 40 градусів Цельсія.
Метеорологи вказують на “недавнє прискорення глобального потепління” як на причину таких екстремальних погодних умов. За прогнозами Meteo France, у Франції в найближчі три місяці температура буде вищою за середню.
Температура вище середнього також прогнозується для Іспанії та Італії цього травня, як повідомляє Atmosphere G2. У Великобританії температура також буде вище середнього, хоча до кінця місяця можливе повернення до звичайних показників. Натомість у Скандинавії травень обіцяє бути трохи холоднішим, ніж зазвичай.
- Це літо було найтеплішим на планеті з початку ведення записів у 1940 році, згідно з даними Служби зміни клімату Copernicus Європейського Союзу.
- Експерти зазначили, що через сильну спеку люди можуть страждати від сильного потовиділення, запаморочення, м’язових спазмів і навіть блювоти, а теплове виснаження та теплові удари, ймовірно, стануть більш поширеними.
Нідерланди внесуть до Фонду підтримки енергетики України 65 млн євро.
Ізраїльсько-німецький комік Шахак Шапіра висміяв Будапештський меморандум, за яким Україна відмовилась від ядерної зброї у 1994 році.
В одній з приватних стоматологій Києва під час лікування зубів помер 7-річний хлопчик.
Результати опитування The Guardian показали, що кожен п’ятий американець планує назавжди відмовитись від компаній, які змінили свою політику відповідно до вимог президента США Дональда Трампа.
Найбільші військові держави Європи, що входять до НАТО, розробляють плани щодо поступового взяття на себе більшої відповідальності за оборону континенту замість США.