В «Євросолідарності» вимагають перезавантаження Комітету свободи слова без Шуфрича – раніше у ВР запропонували повну ліквідацію

Джерело: Ірина Геращенко/Facebook

Співголови фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко та Артур Герасимов зареєстрували проєкт постанови 9584 про повернення в повному обсязі компетенції та повноважень Комітету з питань свободи слова.

Раніше у Верховній Раді пропонували ліквідувати комітет, що досі очолює соратник Медведчука Нестор Шуфрич.

Історія з Шуфричем на чолі Комітету свободи слова виглядає настільки дико, що навіть самі “слуги”, ховаючи очі, це визнають. Але “слуги” своїх не кидають і планують зберегти Шуфричу обличчя, взагалі ліквідувавши комітет і приєднавши його до комітету з прав людини, – мовиться у дописі Геращенко.

Народна обраниця нагадала, що “навіть в часи темників Медведчука і цензури Януковича парламентський Комітет свободи слова очолювали яскраві представники меншості, які разом з віце-спікерами від опозиції жорстко і голосно виступали проти політичної цензури, захищаючи право журналістів на професію”.

Вона зауважила, що нині у Комітеті свободи слова троє депутатів, Шуфрич і двоє представників “Слуги народу”, що, на думку депутатки, спонукає закрити комітет.

Одначе, “Європейська Солідарність” категорично проти знищення свободи слова, пояснила Геращенко.

Ми за перезавантаження комітеті, який має захищати свободу медіа і журналістів, ключові принципи демократичного європейського суспільства, – зазначила вона. – Зареєстрували з Артуром Герасимовим проєкт постанови # 9584 про розширення компетенції і повноважень Комітету з питань свободи слова, як це завжди було в українському парламенті, до приходу “слуг”.

Геращенко наголосила, що Україна вже визначила свій конституційний курс – членство в ЄС і НАТО. Однак, їй не зрозуміло, як Київ має туди прямувати “з політичною цензурою, марафоном, темниками, чорними списками на опозицію, забороненими темами, відсутністю плюралізму”.

В “ЄС” наголосили, що парламенту потрібен “зубастий, компетентний, професійний, європейський комітет свободи слова”. Тож вимагають одночасно відкликати Шуфрича з голови комітету, цю постанову давно зареєстрували та повернути комітету його функціонал і обрати професійного керівника.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Глава служби безпеки ФСБ РФ Олександр Бортников повідомив у п’ятницю, 24 травня, що Росія заарештувала понад 20 осіб у зв’язку з терактом у підмосковному ТЦ Crocus City Hall в березні, в результаті якого загинули понад 140 осіб.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Завтра, 26 травня, протягом доби у всіх регіонах України графіки відключень світла для промислових та побутових споживачів не плануються.