В ЗСУ підтвердили удари по заводу в тимчасово окупованій Керчі

Джерело: СтратКом ЗСУ
Сьогодні ввечері, 4 листопада, Збройні Сили України підтвердили, що завдали успішних ударів по морській та портовій інфраструктурі суднобудівного заводу “Залив” в тимчасово окупованому Криму в Керчі.
Ввечері, 4 листопада, в росЗМІ поширювали відео диму на заводі “Залив”. Відомо, що в тимчасово окупованому Криму спочатку оголосили повітряну тривогу, після чого в Керчі пролунали вибухи.
Окупаційний “глава” Криму Сергій Аксьонов підтвердив вибухи в Керчі. За його словами, там нібито працювала ППО, а збиті ракети впали на завод.
За даними Telegram-каналу “Крим.Реалії”, у 2020 році завод розпочав будівництво авіаносних кораблів для флоту РФ.
Як повідомляє Telegram-канал “Кримський вітер”, посилаючись на свідчення очевидців, на суднобудівному заводі в Керчі є попадання в малий ракетний корабель проєкту 22800 “Каракурт”, який є носієм “Калібрів”.
- 18 жовтня у тимчасово окупованому Криму було атаковано російські склади з озброєнням. Попередньо, відбулося влучання по території складів Чорноморського флоту РФ.
- У британській розвідці вважають, що, попри потужні заходи безпеки щодо Кримського мосту, російські окупанти не впевнені, що можуть вберегти його від українських атак.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.