Вагітні жінки можуть розпочати декретну відпустку за власним бажанням – наказ МОЗ

Джерело: пресслужба Міністерства охорони здоров’я

Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.

Відтепер вагітні жінки за власним бажанням можуть розпочати декретну відпустку пізніше 30 тижня вагітності. Для цього достатньо подати заяву лікареві.

Якщо жінка хоче продовжувати працювати після 30-го тижня, вона під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності подає заяву лікареві, який веде її вагітність, та зазначає в ній дату, з якої має бути сформовано МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність). Якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформовано з дати пологів.

Зауважується, що такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно. Що не призводитиме до зменшення розміру допомоги з вагітності та пологів.

У пресслужбі нагадали, що стандартний строк МВТН становить 126 календарних днів, водночас для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, строк продовжується ще на 14 днів.

Жінка може продовжити працювати, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Тоді і буде сформовано медичний висновок про тимчасову непрацездатність і, відповідно,  нараховуватимуться соціальні виплати.

Окрім цього, частину допологової відпустки можна перенести на післяпологовий період.

Раніше лікар з початком 30 тижня вагітності формував пацієнтці МВТН за категорією “Вагітність та пологи”, і з цієї дати жінка мала йти у декретну відпустку. На підставі цього медичного висновку формувався електронний лікарняний, що автоматично потрапляв до роботодавця.

Жінка могла продовжити працювати, але кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами зменшувалася пропорційно до кількості днів, що вона продовжувала працювати. Також зменшувався і розмір допомоги з вагітністю та пологами, оскільки він обумовлений фактичною тривалістю відпустки.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.