Вагітні жінки можуть розпочати декретну відпустку за власним бажанням – наказ МОЗ

Джерело: пресслужба Міністерства охорони здоров’я

Верховна Рада прийняла Закон, за яким вагітна жінка має право розпочати декретну відпустку пізніше. Нині він реалізовуватиметься на практиці відповідно до наказу МОЗ, що пройшов державну реєстрацію та набрав чинності.

Відтепер вагітні жінки за власним бажанням можуть розпочати декретну відпустку пізніше 30 тижня вагітності. Для цього достатньо подати заяву лікареві.

Якщо жінка хоче продовжувати працювати після 30-го тижня, вона під час першого візиту до лікаря після початку 30 тижня вагітності подає заяву лікареві, який веде її вагітність, та зазначає в ній дату, з якої має бути сформовано МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність). Якщо пологи стануться до зазначеної в заяві дати, МВТН буде сформовано з дати пологів.

Зауважується, що такий процес не впливатиме на загальну тривалість МВТН і відпустки відповідно. Що не призводитиме до зменшення розміру допомоги з вагітності та пологів.

У пресслужбі нагадали, що стандартний строк МВТН становить 126 календарних днів, водночас для жінок, в яких народилося кілька дітей або були ускладнені чи передчасні пологи, строк продовжується ще на 14 днів.

Жінка може продовжити працювати, а початок допологової відпустки перенести на більш зручний для неї період. Тоді і буде сформовано медичний висновок про тимчасову непрацездатність і, відповідно,  нараховуватимуться соціальні виплати.

Окрім цього, частину допологової відпустки можна перенести на післяпологовий період.

Раніше лікар з початком 30 тижня вагітності формував пацієнтці МВТН за категорією “Вагітність та пологи”, і з цієї дати жінка мала йти у декретну відпустку. На підставі цього медичного висновку формувався електронний лікарняний, що автоматично потрапляв до роботодавця.

Жінка могла продовжити працювати, але кількість днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами зменшувалася пропорційно до кількості днів, що вона продовжувала працювати. Також зменшувався і розмір допомоги з вагітністю та пологами, оскільки він обумовлений фактичною тривалістю відпустки.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

22 травня джерела у Міністерстві фінансів Німеччини повідомили, що країна відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні.

22 травня українські армійці знищили черговий російський штурмовик Су-25.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок побувала на околицях Києва, де поспілкувалася з бійцями українського мобільного загону ППО. Міністерка висловила переконання у необхідності посилення українського захисту.