ВАКС наклав арешт на майно обвинувачених у справі «Роттердам+»

Джерело: ВАКС

Сьогодні, 3 жовтня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання прокурора САП та наклала арешт на майно обвинувачених у справі “Роттердам+”.

Зокрема, суд наклав арешт:

На майно ексголови НКРЕКП:

  • квартиру загальною площею 41,3 кв. м, розташовану у Києві;
  • будинок загальною площею 243,2 кв. м, розташований у Київській області;

На майно колишнього гендиректора “ДТЕК Мережі”:

  • квартиру загальною площею 81,90 кв. м, розташовану у Києві;
  • квартиру загальною площею 72,4 кв. м, розташовану у Донецьку.

На майно колишнього гендиректора “ДТЕК Східенерго”:

  • квартиру загальною площею 97,4 кв. м, розташовану у Києві;
  • будинок загальною площею 219,6 кв.м;
  • 2 земельні ділянки.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та окремому оскарженню не підлягає.

Довідково. “Роттердам+” – методика визначення вартості вугілля як палива для теплових електростанцій при розрахунку прогнозної оптової ціни (ОРЦ) електроенергії в Україні. Методика застосовувалася в Україні з 1 травня 2016 по 30 червня 2019 року.

“Роттердам+” припинила свою дію з 1 липня 2019 року, коли в Україні запрацював новий ринок електроенергії відповідно до Закону “Про ринок електроенергії”, прийнятий у квітні 2017 року. Цей закон передбачає запровадження конкурентних відносин на енергоринку і відповідає вимогам Третього енергетичного пакету ЄС.

Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.

Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.

Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.

Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.