ВАКС залишив під вартою ексголову Верховного суду Князєва
Джерело: Спеціалізована антикорупційна прокуратура
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою ексголову Верховного суду Всеволода Князєва, якого підозрюють в отриманні неправомірної вигоди.
2 листопада Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду підтримала позицію прокурора САП та відмовила у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту на рішення ВАКС від 11.10.2023, яким продовжено строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 35 млн грн ексголові Верховного суду.
Рішення Апеляційної палати ВАКС набрало законної сили з моменту проголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Нагадаємо, що 3 жовтня правоохоронці завершили розслідування за підозрою колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.
За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому господарський суд відмовив колишнім акціонерам у задоволенні вимог, які намагалися визнати договір купівлі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК.
Однак, у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір. Вже на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного суду. Він передав адвокату 2,7 млн доларів. Відтак у квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.
Під час слідчих дій правоохоронці задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн доларів.
Довідково. 15 травня НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.
Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.
Того ж дня Пленум Верховного суду України достроково припинив повноваження голови Верховного суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.
- 2 жовтня за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за оперативного супроводу Управління СБУ на одержанні неправомірної вигоди у 2 130 000 гривень викрито Сумського міського голову Олександра Лисенка та директора Департаменту інфраструктури Сумської області.
- Викрито виконувача обов’язків голови одного з районних судів Одещини, який вимагав хабаря в обмін на “правильне” судове рішення.
- Співробітники СБУ та НАБУ викрили суддю Броварського міськрайонного суду Київської області, який вимагав 4 тисячі доларів хабаря.
«Бахмут [професор Василенко дозволяє собі звертатись до студентів за місцем походження, а не на ім’я – ред.], мовчи, ти вже своє відвоювала», «жінці місце на кухні, і чого ви взагалі можете досягнути», «сексуально голодні українки» — фрази, що можуть бути не надто відомими в суспільстві, але серед студентів Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка ці та інші заяви давно відомі як звичні вирази професора Микити Василенка. Букви поспілкувались зі студентами, які домагаються звільнення Василенка і зібрали їхні відгуки. Деякі імена студентів змінені, через ймовірність можливих наслідків, якщо викладача врешті не звільнять.
У 2024 році Росія зазнала рекордного за останні 13 років стрибка роздрібних цін на бензин через серію атак українських дронів на нафтопереробні заводи. Це призвело до скорочення виробництва пального більш ніж на 10% у першій половині року.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що у Запорізькій області будівництво фортифікацій завершено.
Генеральна прокуратура Словаччини за ініціативою активістів розгляне зустріч прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо з російським президентом Володимиром Путіним.
Кабінет міністрів розширив перелік українців, які можуть отримати бронювання від мобілізації. До нього додали священників.