Вантажівки, дрони та автомайстерні: Порошенко передасть на фронт рекордну партію техніки

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спільно з волонтерами ГО “Справа Громад” підготували на східний фронт рекордну партію техніки – тягачі Foden, DAF і Tatra, пересувні авторемонтні майстерні, лазне-пральні комплекси, дрони, шини для вантажівок та низка іншого спорядження на загальну суму 51 млн грн.

Українським захисникам передають 29 одиниць автомобільної техніки та 164 квадрокоптери DJI Mavic.

Нічого важливішого для нас зараз немає. Зараз у нас є техніка, яку раніше не поставляли. Ми привели її до ладу. Це п’ять машин Tatrа, формула коліс 8 на 8, повітряне охолодження. Це військова машина, яку ми зібрали, зробили ТО. І вони прямують в десятий армійський корпус, – зазначив Порошенко.

Політик зауважив, що також сьогодні десантникам та артилеристам відвантажують вісім вантажівок DAF.

Він так додав, що нині постійний дефіцит на фронті – автомобільна гума, тож на фронт спорядили 298 “уралівських” шин і 260 болотних, які спрямують в десантні, сухопутні бригади та в підрозділи артилерійської розвідки.

Окрім того, два потужних тягачі Foden вирушають у батальйон логістики командування ДШВ. Кілька бригад також отримають пересувні авторемонтні майстерні.

На жаль, пошкодженої техніки багато. 7 авторемонтних майстерень – це найбільша партія, яка одноразово відвантажувалася нашою командою. А також 7 лазне-пральних комплексів. Ми намагаємося встигнути, щоб вони були у кожному батальйоні, бо вже зима, – наголошує п’ятий президент.

Також на фронт відвезуть тисячі окопних свічок, які виготовили волонтери, та будівельні матеріали для укріплення бліндажів.

З початку широкомасштабного вторгнення РФ Петро Порошенко спрямував на допомогу ЗСУ понад 3 млрд 700 млн грн.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський розповів, що за добу Сили оборони знищили або нейтралізували 212 дронів росіян на Таврійському напрямку.

Упродовж 2024 року Україна має намір отримати фінансову допомогу в розмірі 11,8 мільярда доларів від Сполучених Штатів Америки (США). Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на форумі “Україна. Рік 2024”.

Половина поставок озброєння не надходить в Україну вчасно, що ускладнює ведення бойових операцій на фронті.