Вартість ракет до систем ППО, які захищають українське небо – інфографіка

Джерело: інфографіка видання “Слово і Діло”

Щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії.

Про те, скільки коштують ракети до систем ППО, що закривають небо України, дивиться в інфографіці видання “Слово і Діло”.

Так, найдорожча система ППО, яка є на озброєнні України, – американський ЗРК Patriot. Вартість системи може досягати мільярда доларів, тоді як ракета коштує близько 3,7 млн доларів.

Тоді як перша європейська протиракетна система великої дальності, розроблена Францією та Італією, SAMP/T коштує 500 млн доларів за батарею. Ціна ракети Aster-30 для системи становить 2 млн доларів.

Ракета AIM-9X (“повітря-повітря) для норвезького комплексу середньої дальності NASAMS може коштувати близько 1,1 млн доларів. Ракета AMRAAM 120 трохи дешевша – 900 тисяч доларів.

Вартість німецького комплексу IRIS-T становить близько 140-180 млн євро. Ракета класу “повітря-повітря” коштує близько 900 тисяч доларів.

Приблизно 500 тисяч доларів вартує ракета для зенітно-ракетного комплексу малої дальності Mistral.

А ціна ракети до зенітного ракетного комплексу Stinger перевищує 480 тисяч доларів.

Американський ЗРК середнього радіуса дії MIM-23 Hawk коштує 30 млн доларів, а ракета до нього – 250 тисяч доларів.

І зрештою, ракета до ЗРК малої дальності Shorad Aspide коштує понад 100 тисяч доларів. Найдешевші ракети для ЗРК Vampire, призначеного для боротьби з безпілотниками – 30 тисяч доларів.

Раніше ми повідомляли, що згідно з даними Генштабу, за 2024 рік українські військові вразили вже 277 засобів ППО РФ – більше, ніж за 2022 рік. Протягом минулих місяців значних втрат завдають росіянам в окупованому Криму: за травень-червень ЗСУ вразили на півострові 15 засобів ППО – С-300, С-350, С-400.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.