«Ваш рай, наше жахіття»: 10 тисяч іспанців вийшли на протест проти масового туризму
Джерело: Sky News
Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки на крайній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наше жахіття” і “Туризм так, але не настільки”.
Останніми місяцями Канарські та Балеарські острови, а також Барселону охопив рух проти туризму. Місцеві жителі стверджують, що житла не вистачає, а ціни підвищуються через величезну кількість відвідувачів.

Фото: Reuters
Майорка приймає близько 14 мільйонів іноземних відвідувачів на рік, тоді як на острові проживає менше мільйона постійних жителів. Туризм створює приблизно 45% ВВП іспанського острова, але місцеві жителі вимагають запровадити обмеження.
“Масовий туризм ускладнює життя місцевих жителів, які не можуть дозволити собі жити на власному острові, оскільки туристичні квартири підвищують ціни, – сказав Пере Жоан Феменія з організації “Menys Turisme, Mas Vida” (“Менше туризму, більше життя”). – Влітку туристи заповнюють пляжі та створюють навантаження на комунальні служби”.

Фото: Reuters
Протестувальники вимагали скоротити масовий туризм і заборонити нерезидентам купувати будинки, які використовуються лише кілька місяців на рік або для спекуляцій.

Фото: AP
Подібні мітинги пройшли на Майорці і Менорці в червні та квітні. На Ібіці та Майорці також запровадили штрафи для осіб, спійманих за розпиванням алкоголю на вулиці, щоб перешкодити таким відвідувачам.

Фото: Reuters
9 липня черговий мітинг спалахнув у Барселоні, яке вважається найбільш відвідуваним містом Іспанії.
- В іспанській Барселоні 7 липня відбулася велика акція протесту проти масового туризму та його згубного впливу на місто. Під гаслом “Досить! Обмежмо туризм” близько 2800 осіб пройшли маршем вздовж набережної, закликаючи до нової економічної моделі. Вони закликають зменшити кількість туристів, що приїжджають до міста щороку.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.