Ваша гнучкість може впливати на тривалість життя: як її перевірити та покращити

Джерело: The Washington Post.

Дослідження підтвердило: гнучкість тіла пов’язана з тривалістю життя. Люди з найбільш скованими суглобами мають більший ризик передчасної смерті.

У дослідженні, проведеному в клініці Clinimex у Ріо-де-Жанейро, взяли участь 3 139 осіб віком від 46 до 65 років. Усі вони пройшли тест на загальну гнучкість — Flexitest. Протягом 13 років науковці спостерігали за учасниками та виявили, що люди з найменшою гнучкістю суглобів, особливо жінки, помирали передчасно значно частіше.

“Ми значно недооцінюємо важливість гнучкості”, — зазначив провідний автор дослідження Клаудіо Жил С. Араужо. Він пояснив, що зменшення гнучкості починається майже з народження, а з віком, малорухливим способом життя чи через травми цей процес прискорюється.

Чому важлива гнучкість?

Гнучкість тіла — це показник рухливості суглобів, який залежить від генетики, але більше — від способу життя. Вона впливає не лише на комфортність рухів, а й сигналізує про можливі серйозні проблеми зі здоров’ям, такі як підвищений артеріальний тиск, серцево-судинні захворювання та жорсткість артерій.

Як перевірити свою гнучкість?

Простий тест включає п’ять вправ, які дозволяють оцінити рухливість основних суглобів: зап’ястя, колін, щиколоток, стегон і плечей. Послідовність дій:

  • Знайдіть партнера, який буде м’яко допомагати, допомагаючи досягти повного діапазону рухів кожного суглоба.
  • Спробуйте розтягнення, зображені на п’яти зображеннях у цій статті, починаючи з зображення тесту зап’ястя вгорі. Далі перевірте свої коліна, щиколотки, стегна та плечі. Порядок тестування не має особливого значення.
  • Зупиніться, коли рух здається надто дискомфортним.
  • Оцініть себе від нуля до чотирьох залежно від того, наскільки ваша власна розтяжка відповідає позам, показаним на кожному зображенні. 2 – це середньостатистичний показник. “Нуль” не є чимось незвичайним, але результати нижче двох говорять про те, що ваші суглоби не є гнучкими. 

Джерело: The Washington Post

Наступна розтяжка перевіряє гнучкість колінних суглобів. Ляжте обличчям вниз, одну ногу зігніть, а ваш партнер нехай тримає ногу нижче вашої колінної чашечки та навколо вашої щиколотки. Потягніться п’ятою до сідниць, а ваш партнер у цьому повинен м’яко допомогли. Зупиніться, коли рух стане некомфортним, і оцініть своє положення. Вашій п’яті не потрібно торкатися спини, щоб отримати 3.

Джерело: The Washington Post

Решту суглобів перевірте аналогічно, як на зображеннях нижче. У кожній вправі потрібна допомога партнера:

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Джерело: The Washington Post

Як покращити гнучкість?

Скованість суглобів можна подолати, виконуючи регулярні вправи:

  • Розтягнення суглобів: обертання щиколотками, нахили до плеча, витягування рук вгору.
  • Рухи за робочим місцем: наприклад, покладіть ногу на коліно іншої ноги та обертайте ступнею.
  • Фізична активність: йога, тайцзі, плавання, силові тренування чи просто ходьба допоможуть зробити тіло гнучкішим.

Що показало дослідження?

Жінки з найнижчими показниками гнучкості мали у п’ять разів більший ризик передчасної смерті, ніж жінки з високою гнучкістю. У чоловіків цей ризик був удвічі вищим. Жінки загалом виявились на 35% гнучкішими за чоловіків, що частково пояснює більш серйозні наслідки для них у разі низьких показників.

Гнучкість — це не лише про комфорт рухів, а й про здоров’я та довголіття. Регулярна фізична активність допоможе підтримувати рухливість суглобів і запобігати серйозним проблемам зі здоров’ям.

25 листопада в бою під Авдіївкою (Донецька область) загинув Мирослав Герасимович (справжнє прізвище Кулик) — військовослужбовець ЗСУ, поет, прозаїк і сценарист.

Влада Техасу посилює антимігрантську політику, не маючи відповідних прав. Мігрантів перевозять автобусами у віддалені країни. Загалом близько 11 млрд доларів витрачено на такі операції.

Сьогодні ввечері президент України Володимир Зеленський і президент Емманюель Макрон провели телефонну розмову. Високопосадовці поговорили про запрошення України до НАТО та продовження підготовки українських військових.

Більшість українців, чиї міста були окуповані російськими силами на початку повномасштабного вторгнення, не виїжджали з…

Британські війська повинні допомагати захищати кордон України в рамках будь-якої мирної угоди. Про це заявив Борис Джонсон в інтерв’ю Telegraph’s Ukraine: The Latest podcast. На думку політика, військові з Великої Британії можуть бути направлені в Україну для підтримки режиму припинення вогню.