Важку американську техніку продовжують постачати до Росії в обхід санкцій
Джерело: The Insider.
Американська техніка Caterpillar попри санкції продовжує надходити до Росії через британського дилера Vostochnaya Technika.
Компанія Vostochnaya Technika постачає важку техніку Caterpillar до Росії, попри офіційний вихід компанії з російського ринку та санкції США і Великобританії.
Згідно з даними, у перші три місяці 2024 року в Росію було ввезено обладнання та запчастин виробництва Caterpillar на суму понад $24 млн, з яких постачання, що порушують санкції, становили понад $4 млн.
Серед продукції, яка потрапила до Росії, – промислові двигуни, запчастини для гусеничних навантажувачів, підшипники для дорожньо-будівельної техніки, електрогенератори, помпи та їх частини, зубчасті колеса та інше.
Виявилося, що ТОВ “Восточная техника”, 100% дочірня компанія британської Vostochnaya Technica UK Limited, є провідним імпортером цієї продукції. Понад 60% товарів (за вартістю) мали американське походження.
ТОВ “Восточная техника” заробила понад 20 млрд рублів (майже $227 млн) від продажів у 2023 році, з чистим прибутком близько 5 млрд рублів ($56,73 млн). Материнська компанія Vostochnaya Technica UK Limited у 2023 році отримала виторг понад $23 млн, маючи дилерські угоди з Caterpillar та Trimble.
За даними The Insider, Caterpillar повинна знати про постачання своєї техніки до Сибіру, оскільки Barloworld відкрито заявляла про продовження бізнесу, а фінансовий звіт британської дочірньої компанії є публічно доступним.
Довідка: Caterpillar – провідний виробник екскаваторів, гірничодобувної та будівельної техніки, енергетичного обладнання, газових турбін та іншого промислового обладнання. Виробництво розташоване у США, Європі, Японії та Китаї. У травні 2022 року корпорація оголосила про вихід із Росії, але активи були відібрані на користь колишніх менеджерів Сбєрбанку, а сторінка заводу Caterpillar в Тосно досі є на сайті корпорації.
- Уряд Швейцарії у вівторок, 9 липня, повідомив, що розширює санкції проти Росії, зокрема ще на 69 осіб і 86 організацій.
Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.
У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.
Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль захищає указ про введення воєнного стану та не підтримує тиск щодо відставки. Опозиція продовжує другу спробу імпічменту лідера.
Російська державна компанія “Роснефть” уклала контракт з приватною індійською компанією “Reliance” на постачання нафти. Угода стала наймасштабнішою в історії щодо постачання нафти між РФ та Індією.