Вбив військового ЗСУ та катував цивільних: комбата РФ засудили до довічного ув’язнення
Джерело: Офіс Генерального прокурора
Командира батальйону 74 окремої гвардійської мотострілецької бригади ЗС РФ, який вбив українського захисника та катував цивільних на Чернігівщині, засудили до довічного ув’язнення.
У суді довели, що 9 березня 2022 року батальйон під командуванням майора армії РФ окупував село Лукашівка Чернігівського району й наступного дня під час обшуків помешкань жителів села військові РФ виявили військовослужбовця ЗСУ.
Російські окупанти також незаконно затримали двох місцевих та неповнолітнього хлопця.
В Офісі Генерального прокурора наголошують, що військовий РФ розумів, що український захисник вибув зі строю, припинив брати участь у воєнних діях та мав право на захист як військовополонений. Проте він розстріляв його з автоматичної зброї під час допиту.
Після цього обвинувачений катував двох чоловіків та неповнолітнього, погрожував їм вбивством, завдавав ударів та імітував їх страту, стріляючи з автомата над головами.
Також на наступний день, 10 березня 2022 року, командир батальйону разом з іншими окупантами на подвір’ї місцевого мешканця катував його, імітуючи розстріл.
- Сержанту Збройних сил Росії, який катував цивільного жителя Київської області, повідомлено про підозру.
- Російського військового, який захопив дитину у заручники під час окупації Чернігівщини, засудили до 12 років позбавлення волі.
- Російського військового, який на Харківщині відкрив вогонь по автомобілю із цивільними, засудили до 15 років позбавлення волі.
- Двох жителів Харківщини, які активно співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації, засудили до 11 та 7 років ув’язнення.
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що якби Київ запросив розміщення військ деяких західних країн, включно з Литвою, в Україні, це питання обговорювалося б із союзниками, і литовський прапор там був би присутній.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск після зустрічі з Володимиром Зеленським запевнив у гарантіях безпеки для України.
Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни НАТО запросити Україну до членства в Північноатлантичному альянсі.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.