Двох жителів Харківщини, які співпрацювали з РФ, засудили до 11 та 7 років ув’язнення

Джерело: Офіс генпрокурора
Двох жителів Харківщини, які активно співпрацювали з російськими загарбниками під час окупації, засудили до 11 та 7 років ув’язнення.
Зокрема, прокурори довели, що мешканець Балаклії під час окупації працював у так званій “тимчасовій цивільній адміністрації”.
Він активно провадив інформаційну діяльність в окупаційній адміністрації, спрямовану на підтримку держави-агресорки. Чоловік модерував процес підключення гучномовців на території міста, через які транслювалась російська пропаганда та радіо.
Вироком суду йому призначено покарання у вигляді 11 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування чи органах, що надають публічні послуги, на строк 11 років з конфіскацією майна. До винесення вироку чоловік перебував під вартою.

Зображення: Офіс генпрокурора
Друга засуджена – мешканка селища Шевченкове Куп’янського району, яка під час захоплення населеного пункту перейшла на бік загарбників. У серпні 2022 року вона добровільно обійняла посаду “в. о. завідувачки Шевченківського відділення Територіального центру соціального обслуговування ВЦА Куп’янського району Харківської області”.
Засуджена виконувала вказівки керівництва окупаційної адміністрації, брала участь у нарадах і проводила збори підлеглих. Для створення позитивного іміджу окупаційної влади вона отримувала так звану “гуманітарну допомогу” від РФ і пропагандистську газету та розповсюджувала їх серед підлеглих.
Вироком суду їй призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на строк 12 років.
- Двох зрадників, які вступили до лав окупаційних військ РФ та воювали проти України, засудили до 12 років ув’язнення.
- Коригувальника, який голосовими повідомленнями наводив російські ракети на Слов’янськ, засудили до 12 років позбавлення волі.
- Бойовика штурмового полку РФ, який вступив до окупаційних угруповань Росії та воював проти Сил оборони України на східному фронті, засудили до 15 років ув’язнення.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.