Вчені NASA візуалізували падіння у чорну діру за допомогою суперкомп’ютера

Джерело: Phys.org

Вчені з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда створили гіперреалістичну симуляцію польоту до надмасивної чорної діри за допомогою суперкомп’ютера для генерації даних.

Зазначається, що симуляція дозволяє глядачам зануритися у візуалізацію чорної діри, яка “пов’язує теорію відносності з явищами реального світу”.

Астрофізик Джеремі Шніттман, який керував проєктом, змоделював два сценарії: в одному камера не досягає горизонту подій і повертається назад, а в іншому — перетинає горизонт подій і занурюється у чорну діру.

Для створення візуалізації було використано 10 терабайтів даних, обробка яких на звичайному комп’ютері зайняла б понад 10 років.

На відео показано надмасивну чорну діру, розташовану у центрі Чумацького Шляху, відому як Стрілець А*. Її маса у 4,3 мільйона разів перевищує масу Сонця. Коли світло падає до чорної діри, на відео видно фотонні кільця — світло, яке зробило один або декілька обертів навколо чорної діри.

Симуляція також показує, як об’єкти, що падають у чорну діру, витягуються, як спагеті – процес, відомий як “спагетіфікація”. Як наслідок, коли камера досягає горизонту спостереження, простір-час настільки спотворюється, що, з погляду стороннього спостерігача, камера ніби завмирає і ніколи не досягає чорної діри.

Фото: NASA

“Завдяки цій візуалізації ми можемо краще зрозуміти, що відбувається на краю чорної діри і що може чекати на матерію, яка перетинає горизонт подій. Це покращує наше розуміння космічних явищ і дає наочне пояснення релятивістських теорій фізики”, — прокоментували вчені.

  • Астрофізики виявили, що надмасивна чорна діра Стрілець А* (Sgr A*), яка розташована в центрі нашої галактики, обертається майже з максимальною швидкістю, при цьому притягуючи все, що знаходиться поблизу.

Ввечері 14 липня президент Володимир Зеленський провів розмову з главою Білого дому Дональдом Трампом. Сторони зокремо обговорили зміцнення українських позицій для досягнення миру.

За минулу добу в Україні зафіксували 203 пожежі, котрі охопили понад 145 гектарів землі. Причинами займань переважно стали спека та людська недбалість, а також російські обстріли. 

14 липня виповнюється 38 років фронтмену рок-гурту Imagine Dragons та великому другу України Дену Рейнольдсу. Виконавець, будучи амбасадором платформи UNITED24, продовжує завзято підтримувати нашу країну на концертах. 

Перша леді Франції Бріжит Макрон оскаржить виправдувальний вирок двом жінкам, котрі що поширювали дезінформацію про її біографію.

У січні 2024 року парламент Південної Кореї ухвалив закон про заборону вживання собачого м’яса, давши фермерам час до лютого 2027 року на закриття бізнесу. Втім, за оцінками ЗМІ, на фермах країни досі утримується близько 550 000 собак, котрих необхідно перевести до притулків або знайти нові домівки.