Вчені виявили регулярну активність біля надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики

Джерело: Space.com

Астрофізики виявили, що надмасивна чорна діра Стрілець А* (Sgr A*), яка розташована в центрі нашої галактики, обертається майже з максимальною швидкістю, при цьому притягуючи все, що знаходиться поблизу.

Як розповіли у виданні, використовуючи дані рентгенівської обсерваторії NASA “Чандра”, вчені розрахували швидкість обертання чорної діри, що позначається як “а”. Ця швидкість здатна змінюватися від 0 до 1, де 1 представляє максимальну швидкість обертання, близьку до швидкості світла. У цьому випадку швидкість обертання Стрільця А* виявилася між 0,84 і 0,96, близько до верхньої межі.

За словами Ксав’є Кальме, фізика-теоретика з Університету Сассекса, відкриття цих швидкостей обертання має важливі наслідки для розуміння формування чорних дір і пов’язаних з ними астрофізичних процесів.

При цьому він зауважив, що чорні діри, обертаючись, викривляють простір-час, створюючи ефект, який не має аналогів у інших космічних об’єктів.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.