Вчені припустили, що існує «третій стан», коли людина знаходиться за межами життя і смерті
Джерело: Unilad
Вчені припустили, що може існувати зовсім інший стан, в якому перебуває людина, окрім життя та смерті – такий, який може стати новаторським у галузі синтетичної біології.
У статті, опублікованій в The Conversation, біологи та співавтори Пітер Нобл і Алекс Пожитков описали, як поява нових багатоклітинних форм життя дозволила нам перейти за “традиційні межі життя і смерті”.
У своєму дослідженні дослідники зосередилися на біоботах, які виникають із клітин мертвих організмів, і їхній здатності перетворюватися на багатоклітинні організми з новими функціями після смерті.
Раніше дослідники виявили, що клітини шкіри мертвих ембріонів жаби змогли перетворитися на багатоклітинні організми, які називаються ксеноботами, які показали нову поведінку.
Вивчаючи клітини легенів людини, дослідники виявили, що клітини можуть збиратися в мініатюрні багатоклітинні організми, здатні рухатися та поводитися по-новому.
Розглядаючи обидва ці висновки, дослідники відзначили, що клітинам властива “вроджена пластичність”.
Це свідчить про те, що дослідники можуть використовувати клітини живих або мертвих організмів і потенційно перетворити їх на організми з абсолютно новими функціями.
Існують певні умови, які визначають, чи зможуть клітини і тканини вижити після смерті організму, сказали Ноубл і Пожитков, включаючи умови навколишнього середовища, метаболічну активність і методи збереження, а також такі фактори, як вік, здоров’я, стать і тип виду.
Однак необхідно провести подальші дослідження, щоб визначити, як ці змінні працюють разом, щоб дозволити певним клітинам продовжувати функціонувати після смерті організму.
Ноубл і Пожитков також пояснили, що перспектива “третього стану” не тільки дає нове уявлення про те, наскільки адаптивними можуть бути клітини, але також відкриває перспективи для нових методів лікування.
- Дослідження, опубліковане в JAMA Network Open, засвідчило, що серйозні порушення сну у 10-річних пов’язані з підвищенням ризику суїцидальних думок і спроб через два роки. Майже кожен третій учасник з такими порушеннями пізніше повідомляв про суїцидальну поведінку.
- У дитинстві порушення мікробіому кишечника внаслідок прийому антибіотиків може призводити до підвищеної агресивності в майбутньому. Вчені встановили, що зміни в кишкових бактеріях можуть впливати на гени, пов’язані з агресивною поведінкою.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Кая Каллас наголосила, що загроза безпеці Європі надходить з боку Росії.
У передріздвяні та новорічні дні Національний банк випустив пам’ятну монету “Новорічна іграшка”, виготовлену зі срібла. Номінал монети ‒ 10 гривень.
Кабмін зобов’язав енергетичні компанії встановлювати пільгові зафіксовані тарифи на електроенергію для мешканців багатоквартирних будинків, які не мають теплопостачання чи газифікації, зауважив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Переговори Роберта Фіцо з главою РФ Володимиром Путіним не залишилися непоміченими і на внутрішньополітичній арені. Зокрема лідер “Прогресивна Словаччина” Міхал Шимечка назвав поїздку “ганьбою для Словаччини та зрадою національних інтересів”.
Правоохоронці Києва спростували недостовірну інформацію про військових, яка поширювалася мережею. Відео, котре викликало резонанс, виявилося маніпуляцією