Вчені розробляють пристрій для виявлення раку молочної залози у домашніх умовах

Джерело: The Guardian

Вчені з університету Ноттінгем Трент працюють над розробкою пристрою, який зможе виявляти зміни у розмірах пухлин раку молочної залози.

Цей новий пристрій дозволить пацієнткам виявляти розміри пухлини у зручних умовах власного дому. Розроблена у відділі медичних технологій програма буде вимірювати зміни в тканинах молочної залози та підвищить шанси на виживання пацієнток із раком молочної залози.

Електричний струм використовуватимуть для сканування та виявлення навіть дрібних змін у рідинах всередині та зовні клітин молочної залози. Пухлинна тканина, в якій мало рідини, буде вимірюватися з точністю до 2 мм. Прототип можна буде використовувати як вставку в бюстгальтер пацієнтки або розроблять бюстгальтер із вбудованим пристроєм, який передаватиме дані власнику та лікареві через смартфон.

У Великій Британії щороку реєструється понад 55 000 нових випадків раку молочної залози та понад 11 000 смертей від нього. Приблизно 23% нових випадків можна запобігти.

Дослідники сподіваються, що цей пристрій полегшить моніторинг пухлин, зокрема тих, що розміром менш як 1 см. Звичайні методи сканування МРТ можуть проводитися з інтервалом у кілька місяців, а пухлини можуть збільшуватися між візитами до лікаря.

Вчені ще не провели тестування цього пристрою на людях, вони сподіваються на успішні результати. Директор з досліджень, підтримки та впливу в організації Breast Cancer Now зауважив, що ця нова технологія може стати революційною знахідкою.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

Колишній футболіст Девід Бекхем подає до суду на Марка Волберга, як стверджує, через фінансові збитки під час співпраці.

У місті Бершадь, що на Вінниччині, 22 квітня відбулося прощання з 20-річним поліцейським Максимом Зарецьким, якого вбили під час виконання службових обов’язків. У зв’язку з трагедією в Бершадській громаді оголошено день жалоби.

У відповідь на зростаючу геополітичну напруженість та внутрішні виклики, КНР значно збільшила активність своїх шпигунських агентств, зокрема Міністерства державної безпеки (MSS). Це відомство посилило свої зусилля у сфері національної безпеки, звертаючи особливу увагу на зовнішні загрози.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.