Вчені в Антарктиді вперше знайшли бурштин: що це значить

Джерело: Phys.org
Вчені вперше виявили бурштин в Антарктиді. Це свідчить про те, що помірні тропічні ліси існували на кожному континенті.
У нещодавно опублікованій науковій роботі дослідники описали бурштин, знайдений в осадовому керні. Його витягнули морським буровим верстатом з глибини 946 метрів під час експедиції 2017 року. Вчені назвали відкриття “бурштином з острова Пайн” на честь його розташування в затоці Пайн-Айленд у морі Амундсена.
Аналіз фрагментів бурштину дозволяє отримати нові уявлення про умови навколишнього середовища в Західній Антарктиді 90 мільйонів років тому, під час Крейдяного періоду, коли на континенті, ймовірно, існували лісові екосистеми, схожі на тропічні ліси. Особливо цікавою є можливість виявлення залишків життя, включених у бурштин, і це відкриття дозволяє краще зрозуміти, як функціонував ліс у цих умовах.
Хоча знахідка складається з маленьких фрагментів бурштину, вчені виявили мікровключення кори дерев.
Також виявили ознаки патологічного виділення смоли – так дерева заклеюють пошкоджену паразитами або лісовими пожежами кору, створюючи у такий спосіб хімічний і фізичний бар’єр, що захищає від нападів комах та інфекцій
“Наше відкриття – ще один шматочок головоломки, і воно допоможе нам краще зрозуміти болотисте, багате на хвойні дерева середовище помірного тропічного лісу, виявлене поблизу Південного полюса середини Крейдяного періоду”, – кажуть вчені.
- Частини Антарктиди зеленіють значно швидше, ніж очікувалося раніше, що змушує вчених переглядати вплив зміни клімату на цей регіон. Згідно з дослідженням британських науковців, площа, покрита рослинністю на Антарктичному півострові, збільшилася вдесятеро за останні 40 років.
- Активний вулкан у холодній Антарктиці щодня викидає в атмосферу золото. Експерти оцінюють “золоті викиди” у 6 тисяч доларів.
Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.
У заповіднику Пана, що в центральному індійському штаті Мадг’я-Прадеш, померла найстаріша в Азії слониха Ватсала, якій було понад 100 років, що майже вдвічі перевищує середню тривалість життя азійських слонів.
Американська акторка Дженніфер Еністон зіграє у драматичній комедії “Я рада, що моя мама померла” для стримінгового сервісу Apple TV+.
15 липня Верховна Рада не підтримала постанову, котра на місяць блокувала підписання закону про реформу Агентства з розшуку та менеджменту активів.
В Україні значна частина прокурорів виходять на пенсію до 50 років. Так, через передбачені законодавством пільги, нині існує декілька тих, хто отримує пенсійні виплати до 40 років.