Вчені виявили загублені під час Другої світової війни роботи братів Грімм
Джерело: Heritage Daily
Дослідники знайшли у бібліотеці Університету імені Адама Міцкевича втрачені під час Другої світової війни роботи братів Грімм.
Як розповіли у виданні, брати Якоб і Вільгельм Грімм були німецькими вченими, які збирали та публікували казки німецького фольклору, такі як “Гензель і Гретель”, “Принц-жаба”, “Червона Шапочка”, “Рапунцель”, “Румпельштильцхен” та “Спляча красуня”. Спадщина братів Грімм включає легенди, повісті і народні оповідки. Більшість із них не замислювалися як дитячі казки.
Багато робіт братів Грімм вважалися загубленими після Другої світової війни. Але тепер у бібліотеці Університету імені Адама Міцкевича вдалося виявити 27 оригінальних томів.
За даними агенції, роботи складаються з рідкісних друкованих та унікальних видань, які є особливо цінним джерелом, що показує методи дослідження, які використовували брати. У виносках та вказівниках обидва брати надавали письмовий вихідний матеріал, а також рукописні примітки та анотації.
“Довгий час вважалося, що томи, знайдені в університетській бібліотеці, загублено під час Другої світової війни. Їхній внесок у розвиток сучасних досліджень літературної та наукової діяльності братів має значну цінність. Сам факт їхнього виявлення дозволяє нам вважати, що в книжкових зборах бібліотеки можуть бути й інші томи, які належали приватній книжковій колекції Якоба та Вільгельма Грімм”, – заявили дослідники.
Вважається, що томи потрапили до університетської бібліотеки у Познані у післявоєнний період через переміщення бібліотечних фондів.
- У Кельні на аукціоні Venator & Hanstein продали рідкісний примірник першого видання “Дитячих та сімейних казок” братів Грімм за 215 тисяч євро.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Начальника одного з територіальних сервісних центрів МВС України викрили на тому, що він під час повномасштабного вторгнення придбав елітні апартаменти в Грузії на суму до 82 тис. доларів та організував схему перепродажу автомобілів.
Цьогоріч месенджер Telegram заблокував рекордну кількість каналів, включаючи 702 тисячі з матеріалами про дитяче насильство.
26-річна Демі Аголія померла в лікарні Стамбула ще 8 січня, через три дні після операції з підтяжки сідниць (BBL), яку вона зробила в Туреччині. Смерть жінки настала внаслідок мікроскопічної жирової емболії, коли жир потрапив у кров, що спричинило серйозні ускладнення. Слідчі вказують, що смерть стала наслідком недбальства і низького рівня медичного догляду.
Головне управління розвідки повідомило, що залишки військового контингенту Росії з найвіддаленіших регіонів Сирії стягують до баз, де військові РФ пиячать та мародерять.