Вчені з Греції створили 10 біобанків завдяки штучному інтелекту

Джерело: Ekathimerini.

За допомогою штучного інтелекту у Греції створили 10 біобанків. Науковці з Іонічного університету зробили так, аби нейромережа охопила дані п’яти категорій: неврологічні, невропатологічні та психіатричні розлади, інфекційні та онкологічні захворювання.

Дослідники використали передові інструменти ШІ для обробки біомедичних даних. Метою цього є стимулювання досліджень у боротьбі з серйозними захворюваннями.

Вчені припускають, що нейромережі можуть зробити значний внесок у різні сфери, наприклад, поглибити розуміння хвороб, відкрити нові біомаркери або навіть революційні підходи до терапії.

Біобанки, створені за допомогою ШІ, охоплюють такі дані, як медична візуалізація, молекулярна біологія та клінічні дані. Система вже містить понад 5 мільйонів одиниць даних, пов’язаних з експресією генів. Крім того, вона охопила понад 50 тисяч наборів даних візуалізації та результати понад 300 незалежних досліджень.

В багатьох регіонах України аграрії та місцеві мешканці фіксують спалахи перелітної сарани (Locusta migratoria). Комах стало настільки багато, що люди почали масово знищувати все, що на неї схоже.

Препарати на основі GLP-1, які зазвичай призначають для схуднення або лікування діабету 2 типу, можуть мати додаткові переваги для здоров’я мозку. Нове дослідження, опубліковане в журналі JAMA Network Open, показало, що такі засоби, як Ozempic і Zepbound, повʼязані зі зниженим ризиком деменції, ішемічного інсульту та смерті у людей з діабетом 2 типу та ожирінням.

Президент Володимир Зеленський повідомив про нові санкційні рішення Ради національної безпеки і оборони, спрямовані на посилення тиску на Росію та її союзників.

У понеділок на погоду західної України впливатиме циклон Karlheinz, центр якого зараз над Польщею. Через нього у цьому регіоні прогнозують дощі з грозами, місцями – сильні зливи, шквали і навіть град.

Найпоширеніші в США комбіновані протизаплідні пігулки офіційно класифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я як канцерогени найвищого рівня небезпеки – групи 1. До цієї ж групи входять тютюн, алкоголь і азбест.